Rubriky:

1. liga

Těším se na Baryho a Féňu, říká liberecký Kováč na prahu jara

19. února 2013 18:15 - Liberec

Pozitivně naladěný jde do fotbalového jara stoper Radoslav Kováč. Nová posila Slovanu Liberec se vrací do české nejvyšší soutěže po osmi letech. „Měl jsem i nabídku z mateřské Olomouce, ale dal jsem přednost severočeskému klubu. A těším se na ligový start a kamarády,“ uvedl Kováč v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Při příchodu do Liberce počátkem ledna jste říkal, že budete dojíždět z Prahy s brankářem Bičíkem. Jenže ten nedávno přestoupil do Turecka. Je to pro vás komplikace z hlediska dopravy?

Řeším to tak, že v nynějším zimním období přespávám v Harrachově a nechce mi vracet do Prahy. Tento týden domů vůbec nejezdím, protože mohu využít i hotel v Liberci. A že David Bičík odešel do ciziny, beru jako fakt. Přestup jsem mu samozřejmě přál. Ale z pohledu mužstva nám tady chybí jako kamarád a hlavně jako gólman. Známe se dlouho. David si šel vydělat peníze a všichni tomu rozumíme. Finanční nabídka pro něj asi byla zajímavá.

Jak bude pro vás těžké dirigovat z postu stopera a pravděpodobně i nového kapitána libereckou obranu?

Věřím, že to nějak společně zvládneme. Budu se snažit být pro tým přínosem. Na levé straně bych měl mít vedle sebe Jirku Fleišmana.

V sobotu vás čeká derby s Jabloncem. Budete nervózní?

Doufám, že ne. Každé derby je ale speciální. Poznal jsem to i při angažmá v zahraničí. Těšíme se na první kolo i v Liberci a uvidíme, jak to bude vypadat.

Za Jablonec nastoupí nejspíš poprvé v útoku Michal Hubník, posila z Olomouce. Potkali jste se kdysi v Sigmě?

Michal je mladší a myslím, že jsme spolu nehráli. To spíš jsem byl v jednom týmu s jeho bráchou Romanem Hubníkem. Z Jablonce znám nejvíc Tomáše Čížka. Byli jsme spolu v Rusku. Je nebezpečný, má dobrou střelu a musíme ho pohlídat. Je to vlčák (úsměv).

Jste rád, že se nepotkáte v soupeřově celku s kanonýrem Lafatou?

Pro nás je to výhoda. Ale jinak mi nevadí, když mám proti sobě nějaké střelce. Toužím je vždycky ubránit.

Uvažujete o libereckých ambicích pro jaro?

Musíme se nejprve zachránit, a pak můžeme myslet na vyšší příčky.

Co od ligy očekáváte?

Těším se na kamarády, co se také vrátili ze zahraničí. Hlavně na Baryho, tedy Milana Baroše z Ostravy a Féňu, Martina Fenina ze Slavie. Věřím, že jejich i návraty dalších kluků budou pro soutěž okořeněním a oživením.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..