Rubriky:

1. liga

Skácel se vrací do Slavie, v sešívaném dresu bude hrát již potřetí

6. března 2013 12:00 - Praha
(Aktualizováno: 6. března 2013 13:07)

Záložník Rudolf Skácel se stal novou posilou fotbalistů Slavie. Třiatřicetiletý fotbalista, který naposledy působil ve skotském Dundee United, bude oblékat dres Slavie již potřetí. Skácel podepsal v Edenu smlouvu do konce roku. Klub to uvedl na svých oficiálních stránkách.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Skácel se nedomluvil v Dundee na nové smlouvě a nakonec se proto rozhodl vrátit se do Gambrinus ligy. „Byl jsem se Slavií v kontaktu delší čas, ale teď se to upeklo poměrně narychlo. Měl jsem ještě jiné varianty, ale rozhodl jsem se pro Slavii. Chtěl bych Slavii pomoct, myslím si, že jí to tak trošku dlužím. Domluvili jsme se zatím tak, že jí přijdu pomoct do konce sezóny," prohlásil Skácel po podpisu smlouvy ve středu před polednem.

Na velká očekávání ohledně své osoby je připraven. "Vždy jsem hrál pod tlakem. Já se na to těším, mám rád zodpovědnost. Zažil jsem to mnohokrát, nebojím se toho," řekl Skácel novinářům.

"Ale není to o mně, je to o tom, abychom se co nejdříve dostali do klidného středu. Slavia nepatří tam, kde momentálně je. V tuhle chvíli hrajeme o záchranu a čím rychleji se nám podaří z toho pásma utéct, tím lépe se bude celému týmu dýchat," prohlásil Skácel. Slavia má momentálně jen tříbodový náskok před sestupovými příčkami.

Do Slavie už potřetí

Bývalý reprezentant Skácel bude sešívaný dres oblékat již potřetí. Poprvé do Slavie trutnovský rodák přišel již v roce 2002, když přestoupil z Hradce Králové. Týmu pomohl k zisku Poháru ČMFS a s reprezentačním výběrem do 21 let se stal mistrem Evropy, což mu pomohlo k získání angažmá ve francouzském Olympique Marseille.

Po odchodu z Francie Skácel působil v řeckém Panathinaikosu, anglickém Southamptonu a německé Hertě Berlín. Nejvíce se mu však dařilo ve Skotsku, kde oblékal dres Celtiku Glasgow a hlavně v Heart of Midlothian.

Poprvé se do Slavie vrátil v roce 2009, v pražském klubu působil jako amatér, načež odešel do řecké Larissy a znovu do Skotska do Heart a nakonec do Dundee.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo získat hráče, o kterého jsme dlouhodobě stáli. Doufám, že se mu bude u nás dařit a že bude jedním z hráčů, který pomůže Slavii v jejím vzestupu tabulkou," uvedl generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý.

Premiéra proti Liberci?

Skácel po konci angažmá v Dundee přibližně měsíc nehrál. Věří, že by mohl zasáhnout už příští sobotu do domácího zápasu s Libercem. "Páteční zápas s Brnem se ještě nestihne, bude se asi pár dní čekat na transferkartu," řekl. "Věřím, že během týdne, deseti dnů se dostanu do pohody a pak už to bude na trenérovi, jestli mě postaví," uvedl Skácel. Na jakém postu by mohl hrát, ještě s koučem Petrem Radou neprobírali.

Pokud jeho jarní mise dopadne úspěšně, nebránil by se dalšímu pokračování v Edenu. "Pokud budou obě strany spokojené a sezóna dopadne dobře, sedneme si a můžeme si promluvit, co dál," dodal Skácel.

oc, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..