Rubriky:

1. liga

Musíme dál pracovat, uvědomuje si teplický stoper Lüftner

3. dubna 2013 17:38 - Teplice

Je to krutá realita, na jakou nejsou ve fotbalových Teplicích zvyklí. Ani po pátém jarním kole nepřišlo výrazné herní a výsledkové zlepšení severočeského týmu, který místo plánovaného úniku ze sestupového pásma prvoligové tabulky zabředl ještě více do problémů se záchranou.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Tréninky jsou přitom super, atmosféra před zápasem výborná, ale pak vběhneme na hřiště a jsme lepším týmem. Jenže nedokážeme využít šance. Nevím, co se děje. Musíme pracovat dál na zakončení," zamýšlel se 18letý teplický obránce Michael Lüftner.

Nastupuje v defenzivní linii ve stoperské dvojici po boku dalšího mladíka Davida Jablonského. „Fotbal není o tom, kdo je jak starý, nebo mladý. Nijak si proto věk nepřipouštíme. Hlavně potřebujeme bojovat jako tým," má jasno Lüftner. A vzhlíží k dalším zápasům. „Vážně bereme i Český pohár, určitě ho nestavíme vedlejší kolej. A chceme postoupit přes Liberec do semifinále. Víme, že je to hratelný soupeř. A pak zkusíme uhrát minimálně bod v ligovém souboji v Plzni," naznačil Lüftner, že Tepličtí nepropadají poraženecké náladě.

Další hráč Tomáš Vondrášek, který je platný týmu svou univerzálností, se ještě vrátil k zápasu se Slavií. „Jeden bod je lepší, než žádný, ale pořád převládá zklamání z remízy. Dal jsem vyrovnávací gól v devadesáté minutě, jenže přesně netuším, jak vůbec padl. Byl jsem už na zemi a závěr celé akce jsem moc dobře neviděl. Jeden zápas je za námi a teď musíme dřít dál," uvažoval Vondrášek.

Tepličtí pojedou v neděli do Plzně v roli patnáctého celku tabulky. „Ještě jsme se s takovou situací nesetkali. Ale potřebujeme, aby od nás odletěla psychická deka, a bude to snad příznivější. Nejsme přece otloukánkové, abychom už před zápasem prohrávali 0:1. Budeme se snažit bodovat naplno, a kdybychom vážně vyhráli, byla by to pohádka," dodal s nadějí v hlase Vondrášek.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..