Budějovice rozčílil sudí, Příbram si odvezla výhru. V malém pražském derby gól nepadl

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli v předehrávce 22. kola Gambrinus ligy před vlastním publikem s Příbramí 0:1. Záchranářský duel provázely velké emoce. Jediný gól vstřelil v 55. minutě Tomáš Pilík z pokutového kopu, jehož odpískání se Jihočechům vůbec nelíbilo. Ve druhém pátečním utkání pak Slavia v malém pražském derby remizovala s Duklou 0:0. Svěřenci trenéra Luboše Kozla se díky získanému bodu posunuli v tabulce na pátou příčku.

Českobudějovický stoper Hrayr Mkoyan (s číslem 25) brání příbramského útočníka Tomáše Wágnera (vlevo) v utkání 22. kola fotbalové Gambrinus ligy.

Příbramští si v úvodních dvaceti minutách vytvořili dvě obrovské příležitosti. A v obou měl prsty Wágner. Nejprve jeho hlavičku po rohu výtečně vyrazil Daněk, v druhém případě zase netrefil odkrytou bránu. Udeřit tak mohlo na druhé straně. Benát ale míč do sítě nedopravil a podobně dopadl i ve 37. minutě Klesa.

Hned o dvě minuty později přišel první z klíčových momentů střetnutí. Řezníček obdržel žlutou kartu za protesty, a protože už byla druhá, musel ze hřiště.

V 51. minutě vzplály na Střeleckém ostrově velké emoce poté, co sudí nařídil ve prospěch hostů spornou penaltu. Jihočeši byli hodně rozčilení, na verdiktu rozhodčího ale nic nezměnili a Tomáš Pilík poslal svůj celek do vedení.

V 57. minutě se počet hráčů na trávníku vyrovnal, když pod sprchy předčasně putoval po druhé žluté kartě Šlapák.

Dynamo prahlo alespoň po remíze, kterou mohl zařídit Klesa. Velkou příležitost ovšem neproměnil. Příbram si tak pod vedením kouče Františka Straky připsala důležité tři body. Naopak Jihočeši nezvítězili v nejvyšší soutěži poosmé v řadě a se ziskem sedmnácti bodů zůstávají poslední.

Slavia s Duklou opět bez gólů

Duel mezi Slavií a Duklou skončil v rámci Gambrinus ligy počtvrté za sebou bezbrankovou remízou. První šanci si vypracovali hosté, Borek však orazítkoval jen břevno. Poté zahrozili červenobílí. Hlavičky Kisela a Vošahlíka ale gólman Rada zneškodnil.

Hned po změně stran byla blízko ke gólu Dukla. Přeučil ani Borek ale Čontofalského nepřekonali. Strhnout vítězství na stranu domácích tak mohl na opačné straně Zmrhal, jenže zamířil jen do spojnice tyče a břevna.

Zápas tak skončil nerozhodně 0:0, což těžce nesli příznivci červenobílých, kteří po závěrečném hvizdu skandovali "Rada ven".