Rubriky:

1. liga

Poborský se ohradil, že Příbram nenařkl, nahrávka ale vypovídá o opaku. Případu se ujala protikorupční policie

8. dubna 2013 10:30 - Praha
(Aktualizováno: 8. dubna 2013 14:59)

Nejprve šéf českobudějovického fotbalu Karel Poborský rozpoutal další díl nekončící korupční ságy. Bezprostředně po pátečním ligovém duelu s Příbramí tvrdil, že jeho hráči mu už před utkáním hlásili: "Byli jsme kontaktovani, aby ten zápas dopadl blbě." Přitom ukázal na Příbram. Nyní chtěl zařadit zpátečku a ohradil se proti výrokům některých médií, že by z prohry svého týmu obvinil nějakou konkrétní osobu z tábora soupeře. Audionahrávka, kterou má redakce Sportu k dispozici, však vypovídá o opaku. I proto se případu ujala protikorupční policie.

 

Profimedia.cz

„Musím se ohradit proti dezinterpretaci některých médií ohledně mého údajného nařčení klubu 1. FK Příbram a jejích představitelů z pokusu o ovlivnění vzájemného zápasu," řekl Poborský  pro klubový web.

Co vlastně Poborský řekl a neřekl?

„Po pátečním pozápasovém rozhovoru pro ČTK, kde jsem kritizoval tendenční výkon hlavního rozhodčího (za čímž si stále stojím), jsem informace doplnil pro deník Sport ohledně pokusu ovlivnit výkon některých hráčů. Na pravou míru musím uvést, že v žádném rozhovoru jsem nikdy nezmínil jakékoliv jméno osoby či klubu, jak je mi médii mylně vkládáno do úst," uvedl boss Dynama.

Audionahrávka, kterou má redakce Sportu k dispozici, však mluví o opaku. "Samozřejmě ano, z Příbrami," prohlásil Poborský na dotaz, jestli má pocit, že se hráče jeho klubu pokoušela ovlivnit osoba napojená na středočeský tým.

Budějovice cítily po utkání velkou křivdu. Prohra s Příbramí je přišpendlila ke dnu tabulky. Na nesestupové příčky ztrácejí Jihočeši čtyři body. Výkonem sudího Drahoslava Drábka, který s médii od utkání nekomunikuje, se bude zabývat Komise rozhodčích ve čtvrtek. „Doufám v transparentní zhodnocení výkonu hlavního rozhodčího Drábka," prohlásil Poborský.

Sudí Drábek ve 38. minutě vyloučil po druhé žluté kartě českobudějovického útočníka Řezníčka a v 54. minutě odpískal sporný pokutový kop, z něhož vstřelil příbramský Pilík jedinou branku zápasu.

I proto Poborského reakce, kterou šéf Příbrami Jaroslav Starka označil za unáhlenou a vyřčenou pod vlivem pozápasových emocí. Dokonce přidal, že Poborský pod tíhou rodinných problémů nemá na fotbal tolik času a tudíž takovéto vyjádření.

Protikorupční policie se případu ujme

Nicméně výroky spolumajitele jihočeského klubu a podezření kolem inkriminovaného zápasu zaujaly protikorupční policii, která nedávno obvinila tři lidi v souvislosti s údajnými úplatky a možným ovlivněním prvoligového utkání z minulé sezóny.

„Vzali jsme tyto informace v potaz a budeme se jimi zabývat," potvrdil Právu mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Šéfová komise rozhodčích Dagmar Damková zase v otevřeném dopise uvedla, že výkonem rozhodčího Drábka ve zmíněném utkání se bude její komise zabývat na pravidelném čtvrtečnim zasedání.

Vysvětlení po Poborském, který je členem výkonného výboru FAČR, bude požadovat šéf asociace Miroslav Pelta, který nařčení považuje za závažnou věc. Případem se ve čtvrtek také možná začne zabývat disciplinární komise asociace.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..