Liberec v heroickém závěru vybojoval výhru nad Mladou Boleslaví

89. Sivrič 2:2
90. Štajner 2:3
Záznam online reportáže »

28. dubna 2013 19:59 - Mladá Boleslav

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 25. kole Gambrinus ligy na hřišti Mladé Boleslavi 3:2. Obhájce titulu tak vyhrál popáté za sebou a bodově se dotáhl na třetí Jablonec a čtvrtou Olomouc. Vítězný gól dal Štajner v první minutě nastavení chvíli poté, co domácí srovnali. Podruhé za sebou se za Slovan dvakrát trefil Rabušic.

Radek Petrášek, ČTK

Mladé Boleslavi patřila úvodní pasáž hry. Během prvních patnácti minut kopala čtyři rohy a do největší šance se dostal Nešpor, jehož hlavičku zastavil před brankou liberecký obránce Kušnír. Hosté postupně vyrovnali hru, v 26. minutě po spolupráci Delarge a Sackeye nebezpečně střílel Rybalka a z hranice šestnáctky těsně minul.

O tři minuty později mohli otevřít skóre Boleslavští. Delarge nezachytil Štohanzlův náběh do pokutového území a stáhl ho, jenže Jarolím nařízenou penaltu neproměnil. Trefil jen tyč, míč se k němu vrátil, a následná gólová dorážka nemohla platit, protože mezi tím se nikdo jiný míče nedotkl. Opakovala se tak situace z 18. kola, kdy rovněž nebyla uznána penaltová dorážka plzeňského Limberského.

Liberečtí poprvé trefili branku až v nastavení prvního poločasu a hned skórovali. Rybalka odvážně prošel do pokutového území, nacentroval na Rabušice a jeho hlavička posunula Severočechy do vedení.

Delarge zblízka přestřelil

Liberecký trenér Šilhavý po přestávce poslal do hry Šurala místo Sackeyho a nováček na hřišti si hned v první minutě druhého poločasu mohl připsat gólovou asistenci. Po jeho centru však Delarge zblízka přestřelil.

Nevyužitá šance mohla hosty ještě více mrzet v 56. minutě. Nešporovu střelu z pravé strany totiž nešťastně zablokoval do vlastní branky Kelič a brankář Kovář už nestihl reagovat na změnu směru míče. Liberec inkasoval poprvé po 444 minutách hry.

Domácí po vyrovnání na 1:1 cítili šanci na výhru, v 69. minutě střídající Mareš tvrdě střílel na zadní tyč, ale Kovář vytěsnil míč mimo a z brejku se hosté vrátili do vedení. Šural odcentroval z pravé strany a Rabušic snadno zblízka přidal druhý gól v zápase. Zatímco do minulého kola čekal rok na ligovou branku, teď se trefil dvakrát hned ve dvou zápasech po sobě.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí tlačili do útoku, zajímavou šanci na vyrovnání neproměnil Chramosta, jehož hlavička v 83. minutě šla příliš vysoko a domácí se dočkali až o šest minut později, kdy nekompromisně napálil míč do sítě Sivrič. V nastavení však strhnul výhru na libereckou stranu Štajner, jenž po odvráceném přímém kopu levačkou napálil balń přesně k levé tyči. Podještědský celek se po výhře naplno zařadil do boje o třetí místo.

25. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 2:3 (0:1)
Branky: 56. Nešpor, 89. Sivrič - 45. a 70. Rabušic, 90. Štajner. Rozhodčí: Nenadál - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Zahustel, Bořil, Dosoudil, Jarolím - Sackey, Delarge, Kováč, Kušnír. Diváci: 3541.
Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (51. Mareš), Magera (61. Chramosta), Štohanzl (75. Sivrič) - Nešpor. Trenér: Minář.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman - Sackey (46. Šural), Rybalka - Delarge (85. Frýdek), Pavelka, Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.