Ml.Boleslav - Liberec 2:3Liberec v heroickém závěru vybojoval výhru nad Mladou Boleslaví

45. Rabušic 0 : 1
56. Nešpor 1 : 1
70. Rabušic 1 : 2
89. Sivrič 2 : 2
90. Štajner 2 : 3

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 25. kole Gambrinus ligy na hřišti Mladé Boleslavi 3:2. Obhájce titulu tak vyhrál popáté za sebou a bodově se dotáhl na třetí Jablonec a čtvrtou Olomouc. Vítězný gól dal Štajner v první minutě nastavení chvíli poté, co domácí srovnali. Podruhé za sebou se za Slovan dvakrát trefil Rabušic.

Liberečtí fotbalisté se radují z rozhodujícího gólu v utkání s Mladou Boleslaví.

Mladé Boleslavi patřila úvodní pasáž hry. Během prvních patnácti minut kopala čtyři rohy a do největší šance se dostal Nešpor, jehož hlavičku zastavil před brankou liberecký obránce Kušnír. Hosté postupně vyrovnali hru, v 26. minutě po spolupráci Delarge a Sackeye nebezpečně střílel Rybalka a z hranice šestnáctky těsně minul.

O tři minuty později mohli otevřít skóre Boleslavští. Delarge nezachytil Štohanzlův náběh do pokutového území a stáhl ho, jenže Jarolím nařízenou penaltu neproměnil. Trefil jen tyč, míč se k němu vrátil, a následná gólová dorážka nemohla platit, protože mezi tím se nikdo jiný míče nedotkl. Opakovala se tak situace z 18. kola, kdy rovněž nebyla uznána penaltová dorážka plzeňského Limberského.

Liberečtí poprvé trefili branku až v nastavení prvního poločasu a hned skórovali. Rybalka odvážně prošel do pokutového území, nacentroval na Rabušice a jeho hlavička posunula Severočechy do vedení.

Delarge zblízka přestřelil

Liberecký trenér Šilhavý po přestávce poslal do hry Šurala místo Sackeyho a nováček na hřišti si hned v první minutě druhého poločasu mohl připsat gólovou asistenci. Po jeho centru však Delarge zblízka přestřelil.

Nevyužitá šance mohla hosty ještě více mrzet v 56. minutě. Nešporovu střelu z pravé strany totiž nešťastně zablokoval do vlastní branky Kelič a brankář Kovář už nestihl reagovat na změnu směru míče. Liberec inkasoval poprvé po 444 minutách hry.

Domácí po vyrovnání na 1:1 cítili šanci na výhru, v 69. minutě střídající Mareš tvrdě střílel na zadní tyč, ale Kovář vytěsnil míč mimo a z brejku se hosté vrátili do vedení. Šural odcentroval z pravé strany a Rabušic snadno zblízka přidal druhý gól v zápase. Zatímco do minulého kola čekal rok na ligovou branku, teď se trefil dvakrát hned ve dvou zápasech po sobě.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí tlačili do útoku, zajímavou šanci na vyrovnání neproměnil Chramosta, jehož hlavička v 83. minutě šla příliš vysoko a domácí se dočkali až o šest minut později, kdy nekompromisně napálil míč do sítě Sivrič. V nastavení však strhnul výhru na libereckou stranu Štajner, jenž po odvráceném přímém kopu levačkou napálil balń přesně k levé tyči. Podještědský celek se po výhře naplno zařadil do boje o třetí místo.

25. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 2:3 (0:1)
Branky: 56. Nešpor, 89. Sivrič - 45. a 70. Rabušic, 90. Štajner. Rozhodčí: Nenadál - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Zahustel, Bořil, Dosoudil, Jarolím - Sackey, Delarge, Kováč, Kušnír. Diváci: 3541.
Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (51. Mareš), Magera (61. Chramosta), Štohanzl (75. Sivrič) - Nešpor. Trenér: Minář.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman - Sackey (46. Šural), Rybalka - Delarge (85. Frýdek), Pavelka, Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.