Rubriky:

1. liga

Slavia vyhodila trenéra Radu, sešívané opět povede Petrouš

30. dubna 2013 12:08 - Praha

Trenér Petr Rada předčasně skončil na lavičce fotbalové Slavie. Bývalému kouči české reprezentace se nepodařilo zastavit pád klubu, v němž nakonec nevydržel ani celou jednu sezónu. O jeho odvolání definitivně rozhodla víkendová porážka s Příbramí. „Po vzájemné dohodě jsme dospěli k závěru, že pro Slavii i hráče bude lepší, když se naše cesty rozejdou," potvrdil Rada po dopoledním jednání s prezidentem Slavie Alešem Řebíčkem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po poslední ligové prohře v Příbrami bylo jasné, že pozice Petra Rady je ve Slavii už neudržitelná. A nešlo jen o ztracené body, ale především o bídný výkon, který Pražané podali. V úterním dopoledni se spekulace o jeho předčasném konci potvrdily.

Radovo vysvětlení: Skončím a snad bude klid

Majitel a prezident Slavie Aleš Řebíček se s koučem skutečně sešel a výsledkem jejich schůzky byla dohoda o předčasném konci Radova působení v Edenu. Trenérský bouřlivák přitom přicházel s tím, že bude pracovat perspektivně a koncepčně a budovat tým, který naváže na úspěchy z Jarolímovy éry.

Bilance trenérů Slavie za posledních deset let
Miroslav Beránek leden 2002 - prosinec  2003 60 31 21 8
Josef Csaplár  leden 2004 - duben 2005 35 16 10 9
Karel Jarolím duben 2005 - březen 2010 151 81 42 28
František Cipro březen 2010 - květen 2010 8 3 1 4
Karel Jarolím červen 2010 - září 2010 10 2 4 4
Michal Petrouš září 2010 -  říjen 2011 22 8 9 5
František Straka  říjen 2011 - březen 2012 10 3 4 3
Martin Poustka březen 2012 - květen 2012 10 3 2 5
Petr Rada  červen 2012 - duben 2013 25 7 9 9
V prvním sloupci jméno trenéra, ve druhém doba jeho působení ve Slavii, ve třetím počet ligových zápasů, ve čtvrtém výhraná utkání, v pátém remízy, v šestém porážky.

„Slavia je ovšem klubem s velkou tradicí, takže tlak na výsledky a umístění byl a je obrovský. Očekávání fanoušků se nenaplnila, byli nespokojeni, což mělo negativní dopad i na hráče v kabině. Proto jsem se po dohodě s prezidentem klubu rozhodl, že pro uklidnění celé situace bude lepší, když u mužstva skončím," nechal se po schůzce slyšet Petr Rada, o jehož předčasném konci se spekulovalo už před derby se Spartou.

To proto, že po bezgólové remíze v malém pražské derby s Duklou dávali slávističtí příznivci svou nespokojenost s trenérským působením Rady okázale najevo a on poznal, že si je na svou stranu nezíská.

"Ne. Tahle situace se podle mého už nezlomí a bude pokračovat. Já se ale i tak budu snažit, aby se Slavia zlepšovala a dostala se do klidných vod. A aby v nové sezóně bojovala o nejvyšší příčky... Jestli se mnou, nebo ne, to neřeším," pravil Petr Rada jako by tušil, že jeho konec dřív, nebo později přijde.

Na naplnění koncepce neměl dost času

Dnes se jeho předtucha naplnila. "Do Slavie jsem šel s dlouhodobější koncepcí a s tím, že budeme postupně do kádru zabudovávat mladší hráče. To ovšem není záležitost, která by se dala zvládnout během krátké doby," nechal se slyšet Rada.

„Po vzájemné dohodě s prezidentem klubu jsme proto dospěli k závěru, že pro Slavi i pro hráče bude lepší, když se naše cesty rozejdou," dodal exreprezentační trenér, který do Edenu zamířil v létě loňského roku z Teplic.

Předtím působil v Liberci, Jablonci, u české reprezentace a v dobách trenérských začátků také v Edenu. Během pětadvaceti ligových kol dovedl Slavii k sedmi výhrám, devíti remízám a stejnému počtu porážek, takže sešívaní figurují pět kol před koncem soutěže v tabulce na osmém místě.

Společně s Radou skončil i jeho asistent Martin Poustka, který bude v klubu nadále působit ve sportovním úseku v jiné pozici.

"Trenérovi Radovi jsem poděkoval za profesionální práci, kterou ve Slavii odváděl," potvrdil pro klubový web rozchod z rozumu prezident Slavie Aleš Řebíček.

Petrouš se znovu vrací na lavičku

Po Radovi mužstvo přebírá na posledních pět utkání trenér slávistické juniorky Michal Petrouš společně s Ivo Knoflíčkem, který u juniorky vykonával funkci asistenta. Petrouš se tak znovu vrací na ligovou lavičku, neboť první celek Slavie už vedl v letech 2010 a 2011.

„Po skončení soutěžního ročníku bude jmenován nový trenér A-mužstva, jenž si vybere vlastní realizační tým," dodal sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..