Rubriky:

1. liga

Hradci riskantní krok zatím vyšel. Ale jedno vítězství ještě moc neznamená, krotí euforii ředitel Jukl

30. dubna 2013 19:24 - Hradec Králové

Riskantní krok zatím vyšel. Tak se dá krátce zhodnotit trenérská změna v Hradci Králové po skvělém debutu jedenatřicetiletého Luboše Prokopce v Teplicích. Tým pod jeho vedením po vítězství 2:0 unikl ze sestupové příčky prvoligové tabulky a boj o záchranu tak drží ve vlastních rukách.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Měli jsme na paměti, že angažování nesmírně mladého kouče před klíčovým zápasem jara může být různě vnímáno. V případě porážky bychom byli v kritické situaci a těžko bychom ztrátu doháněli. Takhle jsme ožili. Ale z jednoho vítězství, byť na půdě rivala z konce tabulky, neděláme unáhlené závěry. Ještě potřebujeme uhrát minimálně sedm bodů," řekl pro Sport.cz Richard Jukl, generální ředitel hradeckého klubu.

Ve východočeském celku už nepokračuje v žádné roli odvolaný trenér Plíšek. „S Jirkou jsme ukončili pracovní činnost. Měl sice smlouvu na dva roky, ale došlo k dohodě. Nechtěli jsme nechat u mužstva ani asistenta Pavla Medynského. Bereme to tak, že kdybychom se třeba nezachránili, tak u mužstva zůstane i na podzim Prokopec s novým asistentem Pilným," tvrdil Jukl.

Fukal nebyl nominován

S týmem už nepřijel k zápasu dosavadní kapitán Milan Fukal. „Je to výborný kluk i fotbalista, ale tentokrát nebyl nominován kvůli sportovní výkonnosti. Vím, že při hře o záchranu se většinou spoléhá na zkušené hráče, jenže jsme si analyzovali chyby při inkasovaných gólech. Dostávali jsme je hodně středem obrany. Nějaká změna musela nastat. Trenér Prokopec se rozhodl pro jinou stoperskou dvojici," vysvětloval generální ředitel.

Trenérskou rošádu v Hradci přijal pozitivně i sportovní manažer klubu Ladislav Škorpil.  „Luboše Prokopce v lize dosud nikdo neznal, ale v klubu ho známe. Ten hoch ve své dosud krátké kariéře má štěstí. A jestli na něj dohlížím? V sobotu jsem byl s týmem na tréninku," usmál se protřelý stratég a někdejší úspěšný trenér.

„Nadšení z posunu na nesestupovou příčku je úměrné tomu, že do konce zbývá ještě pět kol. V Teplicích se nám vykartovali Šisler s Hadaščokem. A nemáme tak široký kádr, abychom lehce nahradili dvě opory," dodal Škorpil před nedělním zápasem se Slováckem.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..