Strašně mě to mrzí, měl jsem tři body na noze, litoval hradecký Kulič

Hradec Králové

Fotbalový kruh útočníka Marka Kuliče (37) se uzavírá. V Hradci Králové s fotbalem začínal, tady s ním i končí. Po úterní prohře s Příbramí vidí šance Votroků na záchranu jen jako velký zázrak.

Hradecký útočník Marek Kulič (v bílém) spálil v duelu s Příbramí obrovskou šanci.

Věříte ještě v záchranu Hradce?

No... Šance ještě nějaká je, ale je to s námi hodně špatné.

Čím si vysvětlujete, že především v první půlhodině jste si mnohokrát nedokázali ani přihrát?

Byli jsme hodně nervózní a Příbram hrála to, co potřebovala. Všechno kopali na Wágnera nebo úplně pryč. My jsme se jim bohužel přizpůsobili a také jsme nakopávali balóny, místo abychom hráli po zemi, narazili si míč. Bohužel jsme tohle hráli až posledních dvacet minut v první půli a byly z toho i šance. Jenže jsme žádnou nedali. Ve druhé půli to byla chvílemi i křeč.

V poslední minutě nastavení měl obrovskou šanci Uškovič, jak moc mrzí?

Hodně, protože tomu chybělo jediné, dát gól. Měli bychom tři body a dýchali. Gólman mu ale ránu vyrazil. Bylo by to pěkné na závěr...

Vy sám jste měl velkou šanci už v první půli...

Harba mi perfektně posunul míč hlavou, dobíhali ke mně hráči soupeře, tak jsem trefil míč šajtlí. Jenže Hruška to reflexivně vyrazil. Cítím obrovské zklamání, měl jsem vítězství na noze.

Zmínil jste, že to s vámi vypadá špatně. Najdete sílu porvat se v posledních dvou zápasech o záchranu?

Musíme hrát v obou na vítězství. Jedeme na Slavii, která má fazónu a končíme doma s Plzní, hrající o titul. Na to se nemůžeme ohlížet. Musíme to zkusit.

Může být výhodou, že vás všichni už odepisují?

To nevím. Hlavně nemáme situaci ve svých rukou.

Před několika koly to vypadalo, že se v klidu zachráníte, měli jste teoreticky nejlepší los. Co se stalo špatně?

Nebodovali jsme především s týmy, které byly v podobné situaci. Prohráli jsme doma se Slováckem, pak v Budějovicích a teď ztratili dva body s Příbramí. Ztratili jsme vítězství s Boleslaví, nad níž jsme vedli 2:0. Body, které jsme získali venku, tak byly k ničemu.

Zažil jste už někdy tak ostrý boj o záchranu?

Zažil, ale také jsem hrál nahoře, o titul a evropské poháry. Třeba zrovna v Příbrami, kde jsem zažil její nejlepší sezóny, nebo ve Spartě či Mladé Boleslavi. Tohle je mnohem těžší a bolestnější.

Po zápase jste měli výměnu názorů s fanoušky. O co šlo?

Fanoušci na nás křičeli, ať bojujeme za Hradec. Zeptal jsem si jich, jestli si myslí, že jsme nebojovali... Byli naštvaní, to chápu, ale my jsme fakt bojovali. Je to smutné, že takhle reagovali.