Vedoucí Sparta ovládla dramatický duel v Jablonci. Dukla vyhrála v Olomouci a je už čtvrtá

Dvěma sobotními duely pokračoval program 16. kola fotbalové Gambrinus ligy, jímž skončí podzimní část sezóny. Vedoucí Sparta udržela podzimní neporazitelnost a po výhře v dramatickém duelu v Jablonci 3:2 navýšila na čele náskok na druhou Plzeň na osm bodů. Obhájce titulu ale může odstup snížit po nedělním utkání s Příbramí. Olomouc si v sobotu chtěla vylepšit mdlou sezónu aspoň utkáním s Duklou, jenže doma prohrála 1:2.

Hráči Sparty Praha oslavují vítězný gól na 3:2 během utkání 16. kola Gambrinus ligy v Jablonci nad Nisou.

Sparta si připsala už třináctou podzimní výhru, i když tentokrát se nerodila vůbec snadno. Hned v úvodu se sice trefil letenský kapitán David Lafata, jenž přijel na půdu svého bývalého klubu poprvé od svého přestupu do Sparty, jenže aktivní Jablonec záhy zápas otočil po brankách Vojtěcha Kubisty a Ondřeje Vaňka.

Po přestávce se Sparta zlepšila a začala znovu úřadovat. Na 2:2 srovnal Ladislav Krejčí a v závěru opět strhl vedení na stranu hostů po minutě na hřišti střídající Marek Matějovský. Domácí, kteří dohrávali bez vyloučeného Víta Beneše, už na další zvrat nedosáhli a Spartu už pošesté za sebou v lize nedokázali porazit.

Olomouc prohrála i s Duklou

Návrat Zdeňka Psotky na trenérskou lavičku Olomouce přinesl zatím jen dočasný impulz v podobě remízy se Spartou. Hanáci totiž po porážce se Znojmem prohráli doma i s pražskou Duklou a přezimují tak ve spodní polovině tabulky se ziskem 17 bodů.

Olomoucký Doležal sice v první půli bleskově odpověděl na úvodní gól Nestora, jenže na trefu Marka Hlinky ze závěru utkání už domácí odpověď nenašli a s pražským týmem prohráli v této sezóně i podruhé. Na vítězství čekají Hanáci už šest kol.

Dukla tak potvrdila, že hraje ve výborné formě, z posledních dvanácti ligových duelů prohrála jen na Spartě a s 27 body se alespoň prozatím vyšvihla na čtvrtou příčku tabulky.