Rubriky:

1. liga

Plzeň - Klajpeda 4:0

Viktoria neměla s litevskými námořníky slitování, rozstřílela je již do poločasu

23. ledna 2014 15:40 - Antalya

Fotbalistům Plzně se na soustředění v Turecku nadále daří. Po pondělní výhře 3:0 nad ruským Permem dnes Viktoria i v pozměněné sestavě smetla litevský tým Atlantas Klajpeda 4:0. O góly se podělili Wágner, Hubník, Hořava a Ďuriš. Svěřence kouče Dušana Uhrina mladšího čeká v Antalyi ještě závěrečný duel s rakouskou Admirou Wacker.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klajpeda je jediný litevský námořní přístav v Baltském moři, její Atlantas pak je úřadujícím fotbalovým vicemistrem země. Plzeňáci však neměli s litevskými námořníky žádné slitování. Zatímco proti Permu se Viktoria gólově prosadila až v posledních pěti minutách zápasu, tentokrát udeřila hned na začátku a již do přestávky bylo o vítězi jasno.

Kouče Uhrina může těšit návrat záložníka Petržely. Plzeňský rychlonožka se zranil hned ve druhé minutě prvního zápasu, měl bolestivě nakopnuté koleno. Proti Klajpedě se však znovu objevil v základní sestavě a vydržel na hřišti až do 66. minuty.

Ve druhém poločase za rozhodnutého stavu již český mistr ubral plyn a kontroloval průběh utkání.

„Pořád to bereme tak, že jsme především na kondičním soustředění. Více příležitostí dostali ti, kteří neodehráli tolik minut v minulém zápase. Nicméně výsledek je samozřejmě potěšující, každé vítězství může týmu pomoci. A jsem rád, že jsme oba duely v Antályi odehráli s čistým kontem," řekl pro klubové stránky trenér Dušan Uhrin.

Vstupenky na Šachtar jdou na dračku

Plzeň ve čtvrtek spustila prodej vstupenek na utkání fotbalové Evropské ligy se Šachtarem Doněck a za první den si fanoušci koupili zhruba 2000 lístků na zápas, který se bude hrát v Doosan Areně 20. února od 21:05 hodin.

Prodej je až do soboty vyhrazen pro majitele permanentek. Volný prodej začne v neděli v 10:00. Pokud se ten den vstupenky nevyprodají, budou k dispozici na pokladnách v pondělí a v úterý, a to vždy od 9 hodin do 18 hodin. Vedení Viktorie zároveň kvůli menšímu zájmu zrušilo plánovaný let pro fanoušky na utkání v Doněcku, takže příznivci budou muset na Ukrajinu vyrazit po vlastní ose.

Přípravný zápas:
Viktoria Plzeň - Atlantas Klajpeda 4:0 (4:0)
Branky: 11. Wágner, 17. Hubník, 19. Hořava, 38. Ďuriš.
Sestava Plzně: Bolek - Rajtoral, Hubník, Procházka (73. Hejda), Kovařík (46. Řezník) - Hořava (73. Hrošovský), Hanousek - Petržela (66. Štípek), Ďuriš, Končal - Wágner (66. Tecl).
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..