Rubriky:

1. liga

Přestup libereckého útočníka Rabušice do Verony bude v pondělí formálně potvrzen

1. února 2014 00:16 - Praha
(Aktualizováno: 1. února 2014 15:52)

Fotbalisté Liberce v pátek o půlnoci přišli o útočníka Michaela Rabušice, který jen těsně před uzavírkou přestupů v západoevropských ligách odešel do týmu nováčka italské Serie A Hellasu Verona. Jenže osmému týmu italské ligy se nepodařilo transfer zaregistrovat kvůli technickým problémům a odchod klíčového útočníka Liberce na Apeninský poloostrov ještě není definitivně dotažen. Podle agentury Sport Invest, která Rabušice zastupuje, by však v pondělí měl být přestup dodatečně zaregistrován.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Zástupci Slovanu stihli před uzavřením přestupového okna smlouvu o přestupu v systému zaregistrovat. Italskému klubu se to ale včas nepodařilo. V tuto chvíli tedy není přestup dotažen. Italský klub se snaží podniknout kroky, aby byl přestup uskutečněn," uvedl Liberec v sobotu dopoledne na svém webu. Původní zprávy v italským médiích hovořily o tom, že Verona registraci Rabušicova přestupu stihla.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Technické potíže však registraci zkomplikovaly. "Oba kluby na transferu spolupracovaly až do půlnoci, kdy se ho sice nepodařilo administrativně dotáhnout kvůli technickým potížím na registračním systému, ale podle posledních informací bude smlouva zaregistrována v pondělí a Michael se připojí k novému týmu," řekl Viktor Kolář ze Sport Invest Group.

Pokud se přestup povede administrativně uzavřít, přijde Liberec o další klíčovou postavu úspěšného podzimního tažení Evropskou ligou. Již dříve klub opustili obránci Renáto Kelič a Ondřej Kušnír. V létě odejde Radoslav Kováč do Sparty.

Rabušic stejně jako Kušnír využil klauzuli ve smlouvě. Ta mu zaručovala, že v případě lukrativní nabídky ze zahraničí mu Liberec nebude v přestupu bránit. Čtyřiadvacetiletý Rabušic patřil mezi nejžádanější útočníky české ligy. Několikrát sice zdůrazňoval, že z Liberce po úspěšném podzimu neutíká, nakonec ho však na poslední chvíli ulovila Verona.

Přestup se semlel za několik hodin

"To jednání bylo opravdu velmi rychlé. V pátek ráno nás kontaktovali prvně a doslova pět minut před půlnocí bylo hotovo," řekl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

"Pochopitelně, že jsme chtěli Michaela udržet i pro další část sezóny. Ale když jsme s ním podepisovali prodloužení smlouvy, tak kývnul s podmínkou, že pokud dostane klub lukrativní nabídku, tak ho uvolní. A to se teď stalo. Museli jsme tak respektovat smlouvu, i velkou touhu Rabušice tuto výzvu přijmout," doplnil Nezmar.

Odchovanec Jihlavy Rabušic přišel do Liberce v roce 2011 z Brna. Na kontě má 130 ligových zápasů a 33 branek, z toho čtyři na podzim, což z něj dělalo nejlepšího střelce Slovanu. Rovněž prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a nyní už má také tři starty za národní tým.

Ve Veroně se bude prát o místo s italským veteránem Lucou Tonim. Šestatřicetiletý kanonýr byl v roce 2006 nejlepším střelcem celé Evropy.

V Liberci by Rabušicovo místo mohl zaujmout Ukrajinec Jevgen Budnik, který přišel na hostování. V kádru jsou také další útočníci Vojtěch Hadaščok a Mustapha Ndiaye, který se vrátil z Bohemians Praha 1905. Vedení klubu se snaží najít za Rabušice adekvátní náhradu, ta by však už nemohla nastoupit v Evropské lize.

"Plně si uvědomujeme, že je to pro nás oslabení. O to víc si cením toho, že se nám povedlo přivést Budnika. Z pohledu Evropské ligy s tím v tuto chvíli už nic neuděláme. Z pohledu ligy jsme ale začali pracovat na tom, abychom přivedli hrotového útočníka. Už vedeme jednání," řekl Nezmar.

jis, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..