Rubriky:

1. liga

Pro Plzeň ještě nic nekončí, vyhlásil hned na Letné její kapitán Horváth

10. března 2014 14:54 - Praha

Osm bodů představuje komfortní náskok, který měli před třemi lety a neprohospodařili ho. Teď se role obrátily, fotbalisté Plzně po nedělní porážce na Letné právě osm bodů ztrácejí a musejí doufat, že neporažená Sparta konečně začne ztrácet a dá jim ještě šanci. „Konec to není, pokusíme se už nic neztratit a budeme bojovat. Pro nás ještě nic nekončí,“ vyhlásil hned po zápase Pavel Horváth, kapitán Viktorie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Odstup mezi suverény Gambrinus ligy se natáhl na osm bodů. Dá se takové manko v bitvě o titul ještě vůbec dohnat? To je klíčová otázka pro plzeňské obhájce v roli pronásledovatelů.

„Je jedenáct kol do konce, hraje se o víc než třicet bodů, takže rozhodnuto není. Sparta samozřejmě udělala důležitý krok k tomu, aby získala titul, ale pro nás ještě nic nekončí," kalkuluje kapitán Pavel Horváth.

Je mu jasné, že scénář mistrovské bitvy teď má rival pevně v rukou. „Budeme bojovat, pokusíme se už nic neztratit. Naše pozice je ovšem daleko těžší, to je jasné. Teď jde o to, že Sparta musí ztrácet."

Teď už se začínají chystat do Francie

Letenští působili ve šlágru jara hladovějším a čerstvějším dojmem. Viktoria je v jednom zápřahu, již ve čtvrtek rozehraje v Lyonu osmifinále Evropské ligy.

„Tam to bude zase úplně jiný zápas. V pondělí odpoledne bude Sparta pryč a začneme se chystat do Francie. Doufám, že jsme schopní se ze Sparty poučit a v Lyonu to zvládnout lépe," ujišťoval Horvi.

Kapitán Viktorie přiznává, že v prvním poločase nebylo jeho mužstvo tak aktivní, jak chtělo. „Ztráceli jsme hodně míčů. Sparta každý náš protiútok přerušovala faulem a my jsme se s tím nedokázali popasovat. Měli jsme si víc chodit pro standardky. Po nich jsme v závěru měli i v osmi hráčích v poli šance, ale bylo jich málo," litoval Horváth ztracené klíčové bitvy.

dos, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..