Rubriky:

1. liga

Bořek Šikula se Spartě vyplácí, Dočkal si proti Znojmu připsal ligový rekord

2. dubna 2014 16:00 - Praha

Číslo 41. Nejvyšší hodnota Chance indexu od jeho vzniku. Přesně na takovou se dopracoval sparťanský záložník Bořek Dočkal v duelu se Znojmem. Rychlostně i technicky vybavený fotbalista přispěl ofenzivním výkonem k porážce nováčka 3:0 a stal se jednoznačně nejkreativnějším hráčem 22. kola Gambrinus ligy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nová statistika soutěže se zaměřuje na kreativní hráče a jejich přínos pro tým. První dvě příčky posledního odehraného kola ovládli hráči Sparty Bořek Dočkal a Marek Matějovský. Třetí je jablonecký Lukáš Třešňák.

V rámci Chance indexu se poměřují kategorie „přihrávka do gólové šance", „předfinální přihrávka" a „přihrávka do šestnáctky". A právě v nich dominoval Dočkal.

Oficiální web ligy sleduje i další statistiky všech týmů a hráčů. Nejzajímavější z nich jsou kategorie sprinter a maratónec kola. Nejrychlejším mužem 22. kola se stal Nermin Crnkič ze Znojma. Bohužel jeho rychlost nováčkovi v duelu na Letné nepomohla. Nejvíce naběhaných metrů si připsal jeho spoluhráč Jan Mudra. Celkem nasbíral 13 648 metrů.

Zaujala i čísla jabloneckého stopera Víta Beneše, který si připsal hned šestnáct úspěšných vzdušných soubojů. O pět více než druhý Dávid Škutka z Ostravy. Titulem nejpřesnější nahrávač se zase může pyšnit záložník Mladé Boleslavi David Jarolím. Rozdal 98 přesných pasů.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..