Rubriky:

1. liga

Litsingi slavil Mahmutovičovy narozeniny, řízení v opilosti lituje. Slíbil, že to bylo naposledy, říká teplický šéf

7. dubna 2014 08:51 - Teplice

Pokuta a podmínečné ukončení smlouvy. Takový trest vyfasoval Franci Litsingi od managementu Teplic za řízení v opilosti. Konžského útočníka zastavila v sobotu v pět ráno policejní hlídka, osmadvacetiletý hráč podle serveru tn.cz nadýchal 1,76 promile alkoholu. Následně jej policisté odvezli k výslechu.

 

Radek Petrášek, ČTK

Pokud by Litsingi znovu pochybil, na Stínadlech končí. „Vedení společnosti jednoznačně odsuzuje chování Franciho Litsingiho, který tímto činem porušil hrubým způsobem profesionální smlouvu. Tento čin odmítáme z lidského i profesionálního hlediska, s hráčem bylo okamžitě zahájeno řízení přesně dle disciplinárního řádu a etického kodexu společnosti. Výsledkem řízení je podmínečné ukončení profesionální smlouvy a finanční postih," stojí v prohlášení Teplic.

Po pátečním vítězství nad Příbramí (1:0) se tým odebral do jedné z teplických restaurací na oslavu 28. narozenin útočníka Aidina Mahmutoviče. Vzhledem k volnému víkendovému programu se akce protáhla do sobotního rána, na jejím konci nasedl Litsingi do auta a mířil domů. Jeho jízdu ukončila silniční kontrola v centru města.

„Velmi se omlouvám vedení klubu, trenérům, spoluhráčům, partnerům klubu a všem fanouškům. Svého činu velmi lituji, zklamal jsem důvěru všech, kteří mi věřili a podporovali mě. Jsem připraven nést všechny následky," citoval Litsingiho klubový web. Hrozí mu nepodmíněný trest 1 rok vězení, pokuta 25 000 až 50 000 Kč a zákaz řízení na 1 až 2 roky. Spadá totiž do kategorie hříšníků, kteří nadýchají víc než jedno promile.

Krob, Grigar a Jindráček s Litsingim nejeli

O víkendu si jej na kobereček pozvalo vedení Teplic, aby vše vysvětlil. Autor 10 branek v této sezóně nezapíral, potvrdil policejní verzi. „Je zklamaný, mrzí ho to. Stalo se mu to poprvé, slíbil, že také naposledy," řekl Právu teplický ředitel František Hrdlička. Trenér Zdeněk Ščasný se k incidentu odmítl vyjádřit.

Severočeši se však důrazně ohradili proti dalšímu tvrzení tn.cz, podle kterého cestovali v autě s Litsingim tři jeho spoluhráči: obránce Jan Krob, brankář Tomáš Grigar a útočník Martin Jindráček.

„Zmiňovaní hráči prokazatelně, dle policejního vyšetřovaní, výpovědí samotných hráčů i dalších očitých svědků, v této kauze nefigurují," tvrdí klub. „Jsou v tom nevinně, v autě nejeli. Televize Nova pustila informaci, kterou si neověřila," doplnil Hrdlička.

Trio v neděli probíralo se svými právníky možnost obrany proti křivému nařčení. „Budeme to řešit ještě v pondělí, zatím se nebudu vyjadřovat, nezlobte se," podotkl Krob. Je pravděpodobné, že záležitost nabere na obrátkách.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..