Rubriky:

1. liga

Baník si stěžuje na výkon sudího Lercha. Podle Ostravských duel v Liberci hrubě ovlivnil

7. dubna 2014 16:52 - Ostrava

Vedení prvoligového týmu FC Baník Ostrava podalo protest ke komisi rozhodčích proti výkonu hlavního arbitra Ondřeje Lercha v sobotním utkání 23. kola fotbalové Gambrinus ligy s Libercem. Podle Ostravských sudí duel pod Ještědem, který Slovan vyhrál 3:2, hrubě ovlivnil.

 

Radek Petrášek, ČTK

Rozhodčí Lerch podle Baníku nejprve chybně posoudil souboj mezi Svěrkošem a Coufalem, ke kterému došlo krátce po změně stran. Zkušený útočník soupeře podle mínění Ostravských libereckého obránce nefauloval a sudí tak prý nesprávně nařídil přímý volný kop pro domácí, kteří z následné herní situace vstřelili třetí branku.

V 78. minutě pak sudí neměl udělit červenou kartu stoperu Janu Baránkovi za zákrok na Marka Jarolíma, který se řítil na gólmana Jiřího Pavlenku. Podle Baníku se ze strany obránce nejednalo o podražení či pokus o něj a tudíž tedy nemohlo jít ani o zmaření brankové příležitosti.

"Baránek v souboji o míč s Jarolímem byl ve skluzu blíže míči a čistě jej vypíchl směrem k hostujícímu brankáři. Jarolím současně zezadu zasáhl Baránkovu nohu. Hlavní rozhodčí tak měl nařídit přímý volný kop ve prospěch hostujícího družstva," uvedl ostravský klub na svém webu.

Baník k protestu přidal i videozáznam s problematickými momenty, který předal komisi rozhodčích FAČR. "Očekáváme, že výsledkem vašeho řízení a projednání protestu bude potrestání rozhodčího. Podle našeho názoru svým rozhodováním hrubě ovlivnil průběh a především výsledek zápasu," uvedl klub v prohlášení na svých oficiálních internetových stránkách.

jsv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..