Rubriky:

1. liga

Přibyl se vrací do Brna, jako Kotalův asistent bude trénovat brankáře

12. června 2014 13:59 - Brno

Novým trenérem brankářů fotbalistů Zbrojovky Brno bude Luboš Přibyl, který bude současně asistentem hlavního kouče Václava Kotala. S vedením prvoligového klubu uzavřel dvouletou smlouvu s opcí. Devětačtyřicetiletý Přibyl je bývalým brankářem Slavie, Chebu a Sigmy Olomouc, ale hlavní část fotbalové kariéry prožil v Brně, kde strávil osm sezón.

 

Petr Horník, Právo

„Luboš Přibyl podepsal s klubem dvouletou smlouvu s možností další opce. Jeho náplní práce bude nejen starat se o brankáře u prvního mužstva, ale bude mít povinnosti s gólmany u juniorky a dorosteneckých týmů do 19 a 17 let," vysvětlil sportovní ředitel Zdeněk Kudela na klubovém webu.

Přibyl prožil nejlepší část své dlouhé kariéry v Brně, na stadiónu za Lužánkami. Proto se řadí k brankářským legendám klubu. Do tehdejšího Boby přišel v roce 1994 z Olomouce a chytal za brněnský tým dlouhých osm let, což činilo 224 utkání.

„Hrozně rád na tu dobu vzpomínám, nejen na partu spoluhráčů, ale i na fantastickou kulisu Lužánek," vzkázal Luboš Přibyl nyní z Turecka, kde tráví dovolenou. „Moc se na práci v Brně těším," dodal 49letý Přibyl, který v uplynulých sezónách působil jako trenér brankářů u juniorky pražské Slavie.

V Brně na fotbale se Přibyl objevil letos na jaře a majitel klubu Václav Bartoněk mu předal ocenění za dlouholetou vynikající reprezentaci brněnského fotbalu. „Tehdy jsme nakousli možnost další spolupráce. Rozhodování nebylo zase tak těžké, rád se do Brna vracím," poukázal Přibyl.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..