Rubriky:

1. liga

Juliska se změní v letní kino, premiéra filmu Hrdý na svůj klub se blíží

15. září 2014 18:23 - Praha

První střihový archivní dokument o fotbalovém klubu v České republice s názvem Hrdý na svůj klub bude mít premiéru už tento čtvrtek od 19:30 na stadiónu Juliska ve speciálně postaveném letním kině. Diváci uvidí průřez celou historií klubu Dukla Praha až po jeho současnost. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Prvotním popudem bylo zaznamenat dosud žijící legendy, dokud mezi námi jsou. Uchovat pro současného, ale i budoucího diváka prostřednictvím audio-vizuálního záznamu, jací tito hráči vůbec byli," avizuje režisér filmu Luděk Svoboda, proč dokument vznikl.

„Snažili jsme se zaznamenat co nejvíce legend, hráčů a funkcionářů, celkem kolem 50 lidí, kteří nám podali svůj úhel pohledu na dané období, které na Dukle prožili. Z těchto záznamů a archivních materiálů jsme vytvořili 75minutový archivní střihový dokument. Těšit se můžete zejména na záběry, které doposud nebyly veřejnosti zpřístupněny," dodává Svoboda.

Pro klub má vznik dokumentu nedocenitelný význam. „Filozofií klubu je výchova mladých fotbalistů, kterou jsme pojali jako komplexní výchovu člověka s vědomím, že ne každý bude profesionální fotbalista, ale bude především občan, který by měl mít vztah ke sportu, zemi a národu. A jak by mohl komplexní člověk fungovat, když nebude mít vztah k historii a zapomeneme, co v historii někteří významní lidé dokázali? Pro nás je důležité, aby hráči, hráčky ale i všichni ostatní v klubu nikdy nezapomněli na to, co bylo, snažili se na to navázat, v přítomnosti co nejlépe pracovali a vytvořili tak podmínky pro další generace, které se můžou díky takovému dokumentu podívat zpět," uvedl Michal Prokeš, předseda představenstva a generální manažer Dukly.

Film je inspirací i pro další kluby

Film nese název Hrdý na svůj klub. „Já za sebe mohu říci, že jsem skutečně hrdý. Prožil jsem na Dukle pár let a mohl přispět k tvorbě dalšího kusu historie, která byla vytvořena skutečnými legendami. Věřím, že tento film může být inspirací i pro další velké kluby, jako je Sparta a Slavia," neskrývá nadšení internacionál Milan Luhový.

„Vítám vytvoření tohoto dokumentu, který si současná Dukla zaslouží. Věřím, že v budoucnu historii ještě obohatí dalšími úspěchy," uvedl poslední žijící funkcionář, který pamatuje všech 11 titulů, Rudolf Kocek.

„Kromě premiéry v letním kině na Julisce bude distribuce zajištěna zejména pomocí DVD, která budou k dostání od 1. listopadu v klubovém e-shopu. Dále plánujeme rozšířit film do kin a televize," upřesňuje producent filmu Petr Studénka a dodává, že film bude k dostání i v cizojazyčných verzích.

Aby se mohly legendy symbolicky vrátit opět na hřiště, proběhne premiéra v letním kině na Julisce, které bude speciálně vybudováno před „obří tribunou". Kapacita je kolem 1500 míst a lístky stojí v předprodeji 120 Kč, na místě pak 160 Kč. Obavu z počasí prý nikdo mít nemusí, pršet by nemělo a teplota vzduchu by se měla pohybovat kolem dvacítky a i kdyby, vše bude uzpůsobeno tak, aby na nikoho nespadla ani kapka.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..