Rubriky:

1. liga

Zelené kolo vyneslo na pomoc Kryštofovi sto tisíc

1. prosince 2014 18:48 - Praha

Zelenobílé šály na prvoligových hráčích, zelené stužky na členech realizačních týmů, ale i moderátorech a fanoušcích. Fakt, že šestnácté kolo Synot ligy bylo překřtěno na Zelené, neminul téměř nikoho. Projekt Ligové fotbalové asociace navíc s pomocí klubů pomohl vybrat částku sto tisíc korun, díky které Kryštof B. trpící spinální muskulární atrofií získá asistenta, jež mu pomůže fungovat v mateřské a později i základní škole.

 

synotliga.cz

„Integrace handicapovaných dětí je důležité téma a já jsem ráda, že Zelený život mohl podpořit Kryštůfka, ale třeba i otevřít diskusi k tomuto problému. Pro děti, které jsou postižené tělesně, je důležité, aby jim bylo umožněno žít normální život v kolektivu zdravých kamarádů a nebýt v izolaci, kterou jejich postižení může způsobovat," svěřila se Michaela Veselá, projekt manažer Zelené života.

Spinální muskulární atrofie je nemoc, jež způsobuje postupné ochabování svalstva, významně zkracuje délku života. To je případ i Kryštofa B.

Díky vybraným financím může za pomocí asistenta navštěvovat školu pro zdravé děti, ale i sportovat, navštěvovat kroužky a další aktivity jako zdravé děti.

„V případě Kryštofa je skvělé, že má kolem sebe lidi, kteří se mu toto snaží umožnit na všech úrovních, doma, ve školce, příští rok ve škole. Jsem ráda, že k tomu snažení pomohl i Zelený život a fotbal opět mohl pomáhat. Děkujeme všem, kteří se zapojili," dodala Michaela Veselá.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..