Rubriky:

1. liga

Plzeň prodloužila s Holendou a tři mladíky poslala na hostování

18. prosince 2014 14:20 - Plzeň

Fotbalový útočník Jan Holenda bude ve Viktorii Plzeň působit až do konce probíhající sezóny. Západočeský klub s ním prodloužil smlouvu. Doosan arenu naopak opouští tři mladíci, kteří se na sebe pokusí upozornit na hostování. Martin Chrien bude na jaře oblékat dres Českých Budějovic, Matěj Končal putuje na rok do Mladé Boleslavi a junior Daniel Čech na druhou část sezóny do druholigové Viktorie Žižkov.

 

fcviktoria.cz

Devětadvacetiletý Holenda přišel do Viktorie na začátku října jako volný hráč po konci v ruském Tomsku, v šesti ligových zápasech se ale gólově neprosadil. "Honza během podzimního angažmá prokázal, že je pro Viktorii platným hráčem. Od prvního dne je na něm vidět obrovská chuť do fotbalu, chce se dále zlepšovat a pomoci Plzni k vytouženému titulu. Pevně věříme, že po zimní přípravě s týmem se jeho přínos pro klub ještě zvýší," uvedl na webu Viktorie generální manažer Adolf Šádek.

Jednadvacetiletý obránce Končal má na kontě sedm startů v nejvyšší soutěži a dvě branky, devatenáctiletý slovenský záložník Chrien nastoupil jen na pár minut v domácím poháru. "V nabité konkurenci současného kádru Viktorie by nedostávali potřebný herní prostor, věříme, že na hostováních prokážou svou perspektivu a kvalitu. Budějovice i Boleslav měly o hráče intenzivní zájem, oba fotbalisté šanci dostanou. Bude nyní záviset pouze na nich, jak se této možnosti chytí," vysvětlil Šádek.

V Plzni se po prosincovém příchodu bosenského útočníka Aidina Mahmutoviče z Teplic také počítá s odchodem Slováka Marka Bakoše. Ten jedná se Slovanem Bratislava i dalšími kluby. "S Markem i zájemci o jeho služby jsme v úzkém kontaktu, rozhodovat by se mělo v nejbližších dnech. Vyjma toho je však kádr Viktorie pro tuto chvíli konečný, další možné novinky by bylo možno očekávat až po Novém roce," dodal Šádek.

Západočeši vedle Mahmutoviče ještě ve středu koupili z Ostravy obránce Jana Baránka a předtím dalšího záložníka Teplic Egona Vůcha, který však bude na jaře ještě hostovat na severu Čech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..