1. liga

Brno premiérovou výhrou zaskočilo Slavii

31. října 2005 16:10 - BRNO-TV

Fotbalistům pražské Slavie se generálka na čtvrteční utkání Poháru UEFA proti CSKA Sofie nepovedla. Pražané prohráli v Brně 0:1 a nepotvrdili tak výhru z derby z posledního kola. Jediný gól zápasu vstřelil už ve třetí minutě útočník Pavel Mezlík. Brno se poprvé v aktuálním ročníku ligy radovalo z výhry.

Brno mělo raketový start. Už ve třetí minutě Zelenka mezi nohama slávistického obránce Latky našel Pavla Mezlíka, který s přehledem obstřelil Kozáčika a domácí vedli. Slavia si tak zopakovala špatný start z minulého utkání proti Spartě.

Vyrovnat mohl v 8. minutě navrátilec Piták, jeho pokus skončil jen několik centimetrů vedle pravé tyče Brezovana. O šest minut později Kozáčik zasáhl na hranici pokutového území míč rukou, žlutou kartou napomenutý nebyl.

On-line reportáž jste mohli sledovat ZDE

Ve 20. minuty mohl Slavii potrestat Zelenka. Bývalý slávistický útočník ale po efektním zpracování střelu uspěchal a zamířil příliš vysoko.

I po změně stran Slavia ofenzivními nápady příliš nesršela, naopak v obraně si několikrát zle pohrála s nervy svých příznivců. Nejvíce asi v 56. minutě, kdy brankář Kozáčik při kličkované s útočníkem Mezlíkem málem přišel o míč před prázdnou brankou.

Slavia si v obraně zahrávala

Slavia mohla vyrovnat v 58. minutě, na brankové čáře pohotovými nůžkami zabránil gólu obránce Schuster. Gólman Brezovan si počínal nedůrazně, Fořt lehce tečoval centr z levé strany a míč mířil do odkryté branky. Schuster domácí efektně zachránil.

Pojistku odmítl minutu před koncem střídající Siegl, který po rychlém brejku vystřelil nepřesně. Brno po zásluze zvítězilo 1:0 a domácí premiéra nového kouče Mazura skončila vítězně. Brno naposledy Slavii porazilo před pěti a půl lety.

1. FC Brno - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 3. P. Mezlík. Rozhodčí: Tacina - Holub, Chytil. ŽK. P. Mezlík, Had (Brno). Diváci: 2950.
Brno: Brezovan - Baláž, Schuster, Trousil, Had - Partyš (81. Besta), Chlup (84. R. Mezlík), Holek, J. Černý - P. Mezlík, Zelenka (70. P. Siegl). Trenér: Mazura.
Slavia: Kozáčik - Švec, Latka, Suchý, Zbončák (90. Zábojník) - Piták, L. Jarolím, Hrdlička, Švento - Fořt (68. Pešír), Vlček. Trenér: K. Jarolím.