Rubriky:

1. liga

Střelec Dukly chce odejít. Stýská se mi, Češi si neumí užívat života, říká

25. září 2015 09:18 - Praha

Góly už nedává, zažívá těžké údobí, táhne ho to domů. Francouzský útočník Jean-David Beauguel chce odejít z Dukly. Třiadvacetiletý fotbalista v rozhovoru pro internetové stránky sofoot.com řekl, že už od konce minulé vydařené sezóny usiluje o odchod z pražského celku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Z domova jsem odešel v šestnácti a vždycky jsem se držel, ale teď musím domů," řekl Beauguel. "Cítím, že mimo fotbal tady nemám žádný život. Klub je skvělý, trenér také, ale stýská se mi. Potřebuji se vidět s rodinou a přáteli. Není to chvilkový rozmar," ujistil bývalý hráč Toulouse nebo Waalwijku.

Dalším problémem je také český životní styl a jazyk. "Je to jiná kultura. Jeden rok jsem žil v Holandsku a tam jsou lidé vstřícní, zatímco tady jsou uzavření a dívají se na vás trochu podezřívavě. Češi si neumí užívat života, ale samozřejmě to neplatí o všech," přidal Beauguel.

"Chodil jsem na lekce češtiny, ale je to hodně náročné. Znám pár slov, která můžu použít na tréninku, ale se zbytkem je to velmi těžké," uvedl Beauguel, který přišel do Dukly předloni, kdy podepsal tříletou smlouvu. Proto se klub podle médií zatím k jeho požadavku odejít staví zdrženlivě.

Beauguel za Duklu odehrál v lize 33 zápasů a s osmi góly byl v minulé sezóně jejím nejlepším střelcem. V probíhajícím ročníku se v šesti kolech neprosadil ani jednou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..