Rubriky:

1. liga

Nejvíce metrů naběhali fotbalisté na Julisce, nejrychlejší byli hráči Slovácka

30. září 2015 22:00 - Praha

Sečteno, změřeno. Oficiální web fotbalové Synot ligy vyhodnotil běžecké statistiky všech hráčů, kteří zasáhli do víkendového osmého kola. Mezi maratonci dominovali hráči Dukly a Zbrojovky, naopak sprinterskou rubriku ovládli hráči Slovácka.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Velký boj s dramatickou zápletkou sledovali diváci na Julisce. Na straně domácích se představil také Tomáš Berger, který naběhal 12 090 metrů, což je nejvíce ze všech ligových hráčů. A dokonce i skóroval. Pouze tři metry pod hranicí dvanácti kilometrů zůstal jeho spoluhráč Marek Hanousek.

Oba dva však museli nakonec skousnout porážku 1:2, kterou zařídil dvěma góly Jakub Řezníček. K výhře přispěli také jeho kolegové Matúš Lacko (11 945 m) a Michal Škoda (11 929 m), kteří mezi maratonci obsadili třetí a čtvrtou příčku.

Elitní pětku uzavřel plzeňský záložník Patrik Hrošovský, jehož Plzeň zvítězila v domácím utkání nad Libercem také 2:1 a slovenský legionář proti Slovanu naběhal 11 901 metrů.

Také nejvyšší příčky mezi sprintery byly záležitostí jednoho týmu. Vzájemný souboj dvou hráčů Slovácka ovládl Petr Reinberk, který naběhal v rychlosti vyšší než 25 km/h celkem 369 metrů. Jeho spoluhráč Jaroslav Diviš obsadil se 329 metry stříbrnou pozici.

Oba dva jmenovaní byli zároveň jedinými hráči z osmého kola, jejichž cifra překročila hranici 300 metrů. Celkem 277 metrů sprintoval Lukáš Pazdera a o jediný metr za ním zaostal Matěj Končal z Mladé Boleslavi. Na páté pozici skončil s 272 metry Tomáš Přikryl z Dukly.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..