Mladá Boleslav přezimuje v horní části tabulky

MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Mladé Boleslavi stráví po nedělní výhře 1:0 nad Slováckem zimní pauzu v lize na šestém místě tabulky, a to mají navíc k dobru jarní dohrávku s Jihlavou. Vítěznou trefu zaznamenal už ve 30. minutě domácí záložník Rychlík.

Parádní oblouček Rychlíka z trestného kopu zajistil Mladoboleslavským další tři body a přezimování v horní polovině tabulky, když mají navíc zápas k dobru. Naopak hosté dál zůstávají v nebezpečných sestupových vodách.

"V prvním poločase jsme měli převahu, ale po vedoucím gólu jsme trochu vyklidili střed hřiště. Zápas jsme nakonec takticky dohráli a s podzimem jsme nadmíru spokojeni," hodnotil trenér vítězů Dušan Uhrin mladší.

Svižný úvod nabídl na obou stranách několik rychlých akcí, které vinou nepřesných finálních přihrávek nevedly k zakončení. Domácí postupně získávali herně navrch. V 17. min. Rychlíkovu střelu Drobisz vytáhl na roh. Matějovského pokus mířil vedle, ale Středočeši se záhy přece jen dočkali vedoucího gólu. Po půlhodině hry se Rychlík krásně trefil z trestného kopu, když hostující gólman jen smutně sledoval míč směřující do sítě. Naopak Kučera v mladoboleslavské brance prokázal bdělost při střele Sowunmiho.

Druhý poločas se vyznačoval spíše bojovností než pohlednou hrou. Přesto bylo k vidění pár šancí. V 59.min. Matějovský zacentroval na Pecku, jehož hlavičce scházely jen centimetry. Na opačné straně pak Kučera včasným vyběhnutím zachránil před Ivanou. Slovácko mohlo vyrovnat po spolupráci střídajících Kúdely s Malcharkem, který hlavičkoval do břevna. Čtyři minuty před koncem se blýskl Drobisz zneškodněním Palátovy střely.

Trenér Slovácka Stanislav Levý netajil roztrpčení: "Po inkasovaném gólu bylo jasné, že tady neuhrajeme ani bod. Nejen hráči nesplnili to, co se od nich očekávalo. Ať si každý o tom udělá vlastní obrázek. Na fotbal v Čechách musí mít člověk silný žaludek."

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 30. Rychlík. Rozhodčí: Helebrant - Zlámal, Kafka. ŽK: Kysela, Brezinský - Švejnoha. Diváci: 3470.
Boleslav: Kučera - Ševinský, Vít, Brezinský, Palát - Kysela (85. Brunclík), Šmerda, Matějovský, Rychlík (74. Pires, 90. Sviták) - Pecka, Simr. Trenér: Uhrin.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Lysoněk (46. Malcharek) - Němčický, Pavlík, Polách (80. Czinege), Lička - Sowunmi (62. Kúdela), Ivana. Trenér: Levý.