Rubriky:

1. liga

Lejsal se po návratu z Itálie dočkal první výhry

4. dubna 2006 10:06 - JABLONEC

Velkou měrou se brankář Martin Lejsal přičinil o vítězství fotbalistů Brna 2:0 v Jablonci. Vychytal čisté konto a zároveň se mohl radovat ze své premiérové výhry po zimním návratu do české ligy z italského angažmá. Tříbodový zisk posunul tým z posledního na čtrnácté místo v tabulce.

"Musím pochválit kluky za hru v poli. V defenzívě byli perfektní a směrem dopředu také nezklamali. Soupeř měl spoustu standardek a centrů, které jsme odvrátili. Jablonec asi nehrál to, co si představoval," řekl Právu při pozápasovém vyklusávání na trávníku ambiciózní gólman.

V tuzemské nejvyšší soutěži působil předtím v Liberci, kde ale mnoho šancí nedostal. "V Liberci jsme teď s brněnskou výpravou nocovali a trošku jsem si na tehdejší štaci zavzpomínal. Žádnou negativní nostalgii ale necítím. Byla to další zkušenost. Jsem rád, že jsem si v zimě vybral Brno," líčil Lejsal.

Navzdory vítězství v Jablonci se zdráhal označit svůj výkon za dosud nejlepší na jaře. "To se nedá říci. Rozhodující je týmové pojetí a jednotlivec sám nic nezmůže. Přesvědčili jsme se, že se dá bojovat s každým. Pořád ale máme na čem pracovat. Musíme být fotbalově drzejší, abychom si získali respekt soupeřů," uvažoval brněnský brankář.

Zelenka návraty emotivně prožívá

Brněnský útočník Luděk Zelenka začínal v Jablonci svou prvoligovou kariéru a návrat na zdejší stadión pokaždé emotivně prožívá. "Jsou to specifické zápasy. Musím uznat, že lidi mě tady moc rádi nemají. A když rozhodčí publiku trochu podlehne, nastává zbytečné napětí. Naštěstí jsme to zvládli a vezeme tři body," vykládal zkušený forvard, který se podílel na vedoucím Mezlíkově gólu.

"Strašně důležitý moment. Získali jsme sebevědomí a Jablonec znervózněl," dodal Zelenka. "Doufám, že je to pro nás začátek a jeden z důležitých kroků k záchraně. Hráli jsme dobře už v Teplicích, kde jsme ale neskórovali. Teď nám přálo štěstí a moc jsme si oddechli, že už nejsme poslední," připojil se záložník Karel Večeřa mladší. Brno přenechalo umístění na chvostu tabulky Jihlavě, vedené otcem brněnského hráče...

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..