Rubriky:

1. liga

Mám smrtelné nápady končící katastrofou, přiznal Pelta, jen co podepsal smlouvu

19. října 2016 14:55 - Praha

Upsal český fotbal sázkové společnosti na celých dlouhých šest let, aby hned po parafování smlouvy první muž českého fotbalu Miroslav Pelta přiznal: Sám nesázím, protože mám smrtelné nápady, které končí katastrofou. Nad kontraktem s Fortunou však pochopitelně plesal a spokojeně si mnul ruce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Musíte být v sedmém nebi... Dlouhé měsíce jste naháněl sponzora, který by byl po úprku Synotu ochoten investovat do českého fotbalu, najednou máte dva. Jednoho pro ligu, druhého pro reprezentaci, poháry, národní ligu i nižší soutěže a v budoucnu i pro nejvyšší soutěž!

Skutečně komfortní situace, k níž jsme si dopomohli sami. Nejdřív jsme sehnali epojištění coby generálního sponzora nejvyšší soutěže na příští dva roky, takže čas nám nahrával. Nemuseli jsme okamžitě a za každou cenu uzavírat smlouvu se sponzorem, který by přinesl peníze celému fotbalu.

Počkali jste si a kápli na Fortunu...

A ona na nás.

To opravdu o fotbal tolik stála?

Od ledna se v naší republice mění podmínky pro kurzové sázení, takže bude umožněn vstup zahraničním společnostem. Fortuna tudíž zareagovala promptně - nejenže se na šest let stala partnerem fotbalu, ona si s dvouletým předstihem zarezervovala titulární sponzorství první ligy. A dokonce na čtyři roky! Dobré rozhodnutí pro nás i pro ni, protože v této oblasti nastane velký tlak. Logicky, protože jde o segment, jenž nemůže žít bez reklamy.

Jenže teď je a v dalších dvou letech ještě bude vaším partnerem i Tipsport, jenž je konkurentem Fortuny.

To souhlasí. Má uzavřenou smlouvu do 30. června 2018 a my garantujeme splnění všeho, co obsahuje. V tom problém nevznikl, protože Fortuna se stane partnerem ligy až za dva roky.

Přinese potom do fotbalu ročně sto milionů, o kterých pořád sníte?

O konkrétních finančních podmínkách smlouvy s Fortunou mluvit nebudu, každopádně jde ale o největší kontrakt v historii českého fotbalu a vůbec profesionálního sportu.

A co oněch 100 milionů?

Ty ještě nepřinesl žádný partner a nějaký čas ještě potrvá, než se najde takový, který podobné peníze dá.

Fotbal momentálně řeší i v civilních soudních síních ovlivňování výsledků zápasů. Sázkové společnosti by asi nebylo dvakrát po chuti, kdyby jako partner a sponzor fotbalu měla na podobné čachrování doplácet.

Doufám, že po trestech, které padly u civilního soudu i u fotbalové disciplinárky, se nikdo nebude dlouho o něco podobného pokoušet.

Sázet se dá ale nejen na výsledky utkání, ale třeba na počet žlutých karet, gólů, rohů. I to jste schopni uhlídat a novému partnerovi garantovat čisté prostředí?

Pravdou je, že sázkové společnosti nabízí v některých zápasech až 240 možností, na které si mohou lidé vsadit, ale přesto se nějakých nekalostí neobávám. Tyto věci jsou už za námi, podobné porodní bolesti jsme překonali. Třeba i tím, jaké prostředí majitelé ve svých klubech nastavili. Cítím, že důvěra v český fotbal i v tomto směru stoupá.

A co vy sám? Vsadil byste třeba na svůj Jablonec? Na to, kolik bodů na podzim ještě získá a kolik branek třeba inkasuje?

Na Jablonec jsem nikdy nesázel a ani neplánuji, že bych s tím začal.

Jinak si vsadíte?

Jako kluci jsme sázeli celé dlouhé sloupce zápasů, ale teď na to nemám čas. Sázím, ale jen v hlavě. Moje nápady jsou však smrtelné, takže virtuální sázky končí pokaždé katastrofou.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..