Brno poosmé neprohrálo, stále je ale v ohrožení

BRNO

Fotbalisté Brna sice v neděli poosmé v řadě neprohráli, ale na premiérové jarní vítězství doma stále čekají. "Plichta je pro nás v boji o záchranu ztrátou. V poločase jsem byl na kluky pořádně nazlobený. Až po přestávce se rvali o výsledek tak, jak bych si představoval. Škoda zahozených šancí," říkal zklamaný kouč Josef Mazura.

V úvodním náporu domácích pálili na olomouckou branku Pavlík, Siegl i Chlup, Lovásik se však zaskočit nedal. Po 25 minutách Hanáci hru vyrovnali. Gól měl na kopačce M. Hubník, Trousil mu ovšem v posledním momentě míč ukopl. Na druhé straně odskočil balón v rozhodujícím okamžiku Švancarovi.

Hosté získali vedení pět minut před pauzou. Po rohu ještě Lejsal Babničovu hlavičku zneškodnil, ale Horáček usměrnil vyražený míč zblízka do sítě - 0:1.

Po změně stran se domácí tlačili dopředu. Baláž hlavičkoval po rohu vedle pravé tyče. Pak už spoře zaplněné hlediště jásalo. Holek si naběhl na dlouhý balón a šikovně obstřelil vybíhajícího Lovásika. Po vyrovnání ovšem paradoxně ožili Olomoučtí a před Lejsalem bylo několikrát rušno. Domácí obrana ale závary bez úhony přečkala.

Až závěrečnou čtvrthodinu Brňané opět zabrali. Třikrát byl blízko vítězné brance Mezlík, ale ani v jednom případě se mu nepovedlo Lovásika přelstít. "Bod zvenku pochopitelně bereme, protože po dobrém prvním poločase nás soupeř po přestávce přehrával. Druhý gól jsme ale naštěstí neinkasovali," oddechl si trenér Sigmy Petr Uličný.

1. FC Brno - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 64. Holek - 40. Horáček. Rozhodčí: Jílek - Hojsík, Večeřa. ŽK: Besta - Onofrej, Horáček. Diváci: 3725
Brno: Lejsal - Horejš, Trousil, Pavlík - Baláž, Chlup, Holek, Černý (72. Simr), Siegl - Mezlík, Švancara (46. A. Besta). Trenér: Mazura.
Olomouc: Lovásik - König, Horáček, Hudec, R. Hubník - Rýdel, Špiláček, Randa, Onofrej (54. Vyskočil) - Babnič (83. Kaščák), M. Hubník (88. Krajčovič). Trenér: Uličný.