Rubriky:

1. liga

Sparta ztratila body i Dočkala. Hříšníka čeká pokuta a důrazný pohovor

7. listopadu 2016 07:43 - Liberec

Dva body ztratila fotbalová Sparta v honbě za první příčkou v nedělní řeži na půdě Liberce. V neděli pod Ještědem hráli Pražané osmačtyřicet minut v deseti po vyloučení Dočkala, přesto nakonec byli blízko vítězství, jenže žádnou z tří vyložených šancí neproměnili, a tak utkání skončilo bez branek. A první Plzeň už uniká Letenským o devět bodů...

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Celý zápas jsme se vlastně jen bránili, takže s ohledem na danou skutečnost je pro nás bod dobrý. Samozřejmě, že z celkového pohledu jde o ztrátu," rekapituluje průběh duelu David Holoubek, trenér Sparty.

Klíčový okamžik zápasu přišel tři minuty před poločasem, když Bořek Dočkal mimo hru udeřil loktem libereckého Breiteho. Sudí Franěk tasil červenou kartu. „Přišel a udeřil mě loktem. Jasný faul. Další posouzení bylo na rozhodčím," komentuje souboj Radim Breite.

„Bořek říkal, že do protihráče strčil. Já situaci neviděl," krčí rameny Holoubek. „Dočkal byl vytočený a reagoval na Radima podrážděně alespoň třicet minut hry. Zřejmě ze vzájemných soubojů," přibližuje dění na trávníku Lukáš Pokorný, kapitán Slovanu.

Červená karta dramaticky proměnila ráz utkání. „Bořka čeká pokuta a velmi důrazný pohovor," netají Holoubek, jak moc se na klíčového záložníka zlobí. Pro Spartu šlo o dvojí komplikaci. Už tak zdecimovaný kádr bude minimálně na jedno utkání ještě slabší, navíc Sparta v honbě za první příčkou přičítá další ztrátu.

Podzim dojedou i s mladými kluky

„S ohledem na stav kádru z toho třískáme, co se dá. Musíme nějak dojet podzim. Prostě nám nezbývá, než nasazovat mladé kluky. Nikoho jiného už nemáme," poukazuje Holoubek, jenž navíc po reprezentační pauze bude muset oželet i vykartovaného Mazucha.

Právě ten mohl po standardní situaci zajistit Spartě v Liberci tři body, další vyloženou šanci hostů měl po rohovém kopu Lafata, ale oba pálili mimo, stejně jako v třetí tutovce hostujícího týmu Juliš. „Škoda, že jsme nebyli efektivní," lituje Holoubek vědom si faktu, že Sparta zápas v oslabení zvládla nakonec bravurně, byť s pouhým bodem.

„Protože z naší strany jde o splašený fotbal. Vyložených šancí jsme si moc nevytvořili. Při centrech trefujeme spoluhráče nebo tribunu, brankové situace jsou pak vyloženě zakleté," kaboní se liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

ram, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..