Titul přeje víc Plzni. Nejspíš ji však o něj jablonecký žolík Doležal připravil

Jablonec nad Nisou

V lize se trefil přesně po půl roce. Shodou okolností proti stejnému soupeři. Útočník Jablonce Martin Doležal dokonale naplnil roli žolíka: na hřiště přišel po nepovedeném prvním poločase, po kterém Plzeň vedla 2:0, dvěma góly pak vystřelil Severočechům bod.

Střelec dvou gólu Jablonce Martin Doležal.

Oddechl jste si, že jste zlomil střelecký půst?

Jsem pochopitelně moc rád, že jsem po dlouhé době trefil. Deka na mně už trochu ležela. Co je však důležité, že jsme se po přestávce zvedli a odvrátili jsme porážku. Mám z našeho výkonu ze druhé půle dobrý pocit. Pokud na něj navážeme dál, body budou přibývat.

Proč jste začali hrát od druhého poločasu?

Chtěli jsme navázat na vystoupení ze Slavie, ale byli jsme až moc zakřiknutí, Plzeň nás přehrávala. Druhou půli jsme začali hrát jinak: napadali jsme Viktorku při rozehrávce, ta ztrácela míče, my jsme se dostali do tlaku centry. Naštěstí se to ke mně dvakrát odrazilo a dal jsem dva góly.

Vyrovnávací branku jste vstřelil nádhernou ránou přes hlavu. Přesně tak jste to zamýšlel?

Ono ani nic jiného vymýšlet nešlo. Buď by míč letěl na tribunu, nebo do branky. Povedla se druhá možnost.

S týmy ze špičky soutěže bodujete, daří se vám i herně. S těmi ze spodku tabulky je to většinou obráceně. Proč?

Mužstva z vršku nám vyhovují víc. Hrají otevřeně, žádný beton. Nemusíme hrát do plných a přehnaně vymýšlet, kudy se dostat k brance.

Během krátké doby jste obrali o body oba aspiranty na mistrovský titul, před týdnem jste remizovali na Slavii (1:1). Utnuli jste tím spekulace, které se vyrojily po domácí prohře s Příbramí?

Možná ano, možní ne. Český fanoušek si to přebere po svém. Je evidentní, že liga je vyrovnaná, což dokládá boj o titul. Jednou k němu má blíž Slavia, pak zase Plzeň.

Máte nyní čerstvou zkušenost s oběma kandidáty. Který na vás udělal větší dojem?

To nechci soudit. Osobně bych titul přál víc Plzni. Uvidíme, jak se s tím oba týmy popasují.