Rubriky:

1. liga

Jednám se Spartou, potvrzuje brankář Dúbravka

31. května 2017 14:27 - Praha

Další posilou fotbalové Sparty by se mohl stát Martin Dúbravka, slovenský brankář Slovanu Liberec. „Ano, Sparta mě oslovila, komunikujeme. Řekli jsme si základní věci a je jen otázkou času, kdy se posuneme dál. Reálně to vidím na období po mezistátním zápase v Litvě,“ prohlásil 28letý gólman pro web Slovenského fotbalového svazu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letenští se chtějí nachystat na eventualitu, že by reprezentační brankář Tomáš Koubek odešel do zahraničí. Zájem o něj byl již v zimě. Bez ohledu na to však Sparta oslovila také Martina Dúbravku. A jelikož zkušený David Bičík si v závěru sezóny po Koubkově zranění řekl svými výkony o prodloužení smlouvy, mohli by v letenském kádru zůstat také všichni tři.

V tom případě by na hostování odešel Viktor Budinský.

Sparta zatím oznámila příchod srbského záložníka Vukadina Vukadinoviče ze Zlína a bosenského levého obránce Eldara Civiče. Dohodnuta je také se slovenským stoperem Lukášem Štetinou z Dukly.

Dúbravka bude volným hráčem, v Liberci má smlouvu do konce června. Slovan o něj má i nadále zájem.

Pomohli si navzájem

„Rok v Liberci byl od začátku oboustranně absolutně korektní. Vsadili jsme na to, že si navzájem pomůžeme, což se do puntíku naplnilo. Se Slovanem jsem hrál evropský pohár a nevedli jsme si v něm špatně," poukazuje někdejší brankář Žiliny a dánského Esbjergu.

„Žádný zájem není tak horký, jako sparťanský," avizuje Dúbravka.

Liberec by o gólmana samozřejmě nerad přišel. „Byli bychom rádi, kdyby Martin pokračoval, nicméně dá se počítat, že bude pomýšlet výš. Počítáme s možností jeho odchodu, ale pokud si to vyhodnotí, že pro něj bude nejlepší, když zůstane, budeme jen rádi," avizuje sportovní ředitel Jan Nezmar.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..