Rubriky:

Fortuna liga

Hrůzostrašný začátek, přiznal po premiéře kouč Slavie. Mrzí jej zranění Škody

11. ledna 2018 21:04 - La Línea/Praha

Porážka 2:4 s Linense, soupeřem ze třetí španělské ligy. Takhle premiéra trenéra Jindřicha Trpišovského na lavičce Slavie určitě v jeho představách vypadat neměla. „Čtyři obdržené branky jsou špatně. Ze tří střel jsme prohrávali v 15. minutě 0:3," kroutil hlavou ambiciózní kouč po jediné herní prověrce na kondičním soustředění ve Španělsku. Navíc se mu zranil kanonýr Milan Škoda.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Premiéra se sice nepovedla, ale nástupce Jaroslava Šilhavého nepropadá panice. Ví, že mužstvo tvrdě makalo a do utkání šlo z plné přípravy. Navíc Slavia zkoušela i nové rozestavení, i kvůli tomu vše mohlo v červenobílém soukolí skřípat. „Přiznám se, že nemám rád přípravná utkání na kondičním soustředění, protože tam hrozí riziko zranění. Navíc do toho jdou hráči v plné únavě, ale nedalo se nic dělat, odehrát jsme to museli," konstatoval po utkání na klubovém webu nový trenér Slavie.

I když jeho svěřenci utkání prohráli, mladý trenér našel na utkání také pozitiva „Směrem dopředu tam bylo hodně zajímavých akcí i nějaké góly," podotkl. Díry v defenzivě ho ale musí určitě strašit. „První patnáctiminutovka byla hrůzostrašná, máme na čem pracovat.

Na soustředění s týmem odpracoval vše, co bylo v plánu. „Bylo to pro nás takové završení prvního kondičního bloku, herní účel to splnilo. V pátek máme volnější den a pak jdeme opět trénovat. Na to, co mají kluci odběháno a odposilováno, do toho dali veškeré úsilí. Škoda těch někdy naivních chyb v defenzivě," mrzelo trenéra.

Pro utkání scházeli v sestavě Slavie Přemysl Kovář, Muris Mešanovič a Tomáš Souček. „Kovy by klidně nastoupit mohl, ale gólmani jsou v těžké zátěži a chtěli jsme, aby si zachytali ti mladí," vysvětloval obsazení postu gólmana.

Kouč následně okomentoval i další absence v základní sestavě. „Muris už naplno běhal, ale potřebujeme, aby doběhával, co zameškal. Měl drobný problém s tříslem, proto jsme ho do utkání nepouštěli. Měl řízený kondiční trénink. Jediný, kdo vypadl, je Tomáš Souček, který se včera srazil na tréninku a má drobný problém s lýtkem. Bohužel ze zápasu musel jít dolů Škoda. Jak říkám, nemám ta utkání na kondičním soustředění rád. V tréninku se hráč může pohlídat, v zápase se spíš zapomene. Jsem rád, že to bylo jen tohle, a doufám, že to nebude nic vážného."

S dosavadním průběhem kondičního soustředění je jinak trenér spokojen. „Musím zatím hráče pochválit, trénujeme hodně náročně, spoustu času trávíme v posilovně a na běžeckých tratích. Všichni jedou na sto procent. Zatím jsme splnili plán, a i když jsme trénovali asi osmý den v kuse a nároky na hráče jsou velké, vyhýbala se nám zranění. Jsem rád, že se hráči o sebe starají. Teď půjdeme do herních věcí. S podmínkami - až na počasí, které jsme čekali lepší - panuje také spokojenost," dodal Trpišovský.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..