Plzeň - Kuej-čou 2:1Viktoria zvládla vítěznou generálku, Sparta naopak podlehla Spartaku

Generálku na jarní část sezóny obstaral ve španělském Benidormu souboj Viktorie s čínským celkem Kuej-čou Cheng-feng. Fotbalisté Plzně se mohli radovat z výhry 2:1 po gólech Krmenčíka s Čermákem. Naopak Sparta v generálce poprvé v zimě prohrála, ve španělské Marbelle podlehla Spartaku Moskva 1:2. Dukla v Turecku remizovala s Újpestem 0:0. Slovácko tam hrálo s třetím týmem kazašské ligy Ordabasy 2:2.

Fotbalisté Viktorie Plzeň (zleva): Milan Havel, Patrik Hrošovský, Aleš Hruška, Martin Zeman, Radim Řezník, Michael Krmenčík a Aleš Čermák.

Již příští čtvrtek nastoupí viktoriáni v Bělehradě proti Partizanu v úvodním zápase prvního kola vyřazovací části Evropské ligy. Generálkou jim byl duel s osmým týmem čínské ligy, který trénuje Španěl Gregorio Manzano Ballesteros. Dříve vedl například Atletiko Madrid, Málagu či Sevillu.

V osmé minutě se Plzeň ujala vedení, po přihrávce Milana Petržely se přízemní střelou prosadil Michael Krmenčík. Čínský tým po přestávce vyrovnal, o vítěznou branku se tečovanou střelou postaral Aleš Čermák.

Nepříjemný moment ovšem nastal deset minut před koncem, kdy Tomáše Chorého tvrdě sestřelil jeden ze soupeřů. Zimní posila Viktorie musela nuceně střídat.

První porážka na závěr

Sparta během přípravy úvodních pět zápasů vyhrála. V šestém, který pro ni byl rovněž generálkou na jaro, však podlehla třetímu týmu ruské ligy Spartaku Moskva 1:2.

Za Letenské poprvé chytal rumunský brankář Florin Nita, který hned dostal kapitánskou pásku. Václav Kadlec sice odpověděl na úvodní gól Quincyho Promese, jenže třináct minut před koncem rozhodl o osudu utkání v neprospěch pražského týmu střídající Lorenzo Melgarejo.

Velmi dobré utkání odehrál záložník Guélor Kanga. Sám byl nebezpečný, navíc své spoluhráče zásobil přesnými přihrávkami. Po jedné z nich mohl vyrovnat v závěru Ondřej Zahustel, jeho volej ale vyrovnáním po krásném obloučku neskončil.