Ml.Boleslav - Kladno 2:0Boleslav porazila Kladno a je znovu v čele ligy

57. Holub 1 : 0
82. Abraham 2 : 0

MLADÁ BOLESLAV

Především díky střídajícímu útočníkovi Radimu Holubovi porazili fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 7. kola první ligy Kladno a zásluhou lepšího skóre se znovu vyhoupli do čela tabulky před mistrovský Liberec. Holub přišel na hřiště v 56. minutě a po necelé minutě pobytu na hřišti zařídil klíčový první gól.

Osm minut před koncem ještě Holub vybídl ke skórování záložníka Abraháma, který výhru domácího týmu pojistil. Kladno navíc dohrávalo zápas bez vyloučeného záložníka Strnada, jenž v 87. minutě udeřil loktem Paláta.

Mladoboleslavští měli v nohách čtvrteční pohárovou bitvu na hřišti Olympique Marseille a náročný zápas, v němž prohráli 0:1, dnes jako by na nich zanechal stopy. I přesto, že kouč Uhrin oproti čtvrtečnímu zápasu udělal v sestavě hned tři změny. Nažhavení diváci ve městě automobilů, kteří na konci srpna oslavovali drtivé vítězství nad pražskou Spartou, sice i tentokrát čekali mohutný úvodní nápor, ale snaživý nováček z Kladna dokázal díky aktivní hře v obraně všechny útoky dlouho odrážet.

Kanadský útočník Kladnu nepomohl

Hosté do zápasu vyrukovali i s novou posilou ze Sparty, kanadským útočníkem Davem Simpsonem, a zahrozili překvapivě jako první, ale záložník Kratochvíl, další nová akvizice ze Slavie, mířil svojí slabší levačkou těsně vedle.

Domácím dnes v mezihře postrádaly vtip a moment překvapení, jimiž se prezentovali při minulých povedených vystoupeních. Možná i proto, že špílmachr Matějovský se v zahuštěném středu vůbec nedostal ke svým pověstným kolmicím. Také obávaná útočná dvojice Kulič - Pecka se rozehřívala pomaleji, než je zvykem. Ve 24. minutě se však oba rychlíci dostali k první vážné akci, když Kulič vybídl ke skórování Pecku, ale ten se po nepovedené střele ve čtvrtém utkání za sebou gólově neprosadil.

Holub dvakrát úřadoval

Osm minut před poločasem se zase vytáhl kladenský gólman Bičík, který vyrazil skvělou robinzonádou pohotovou ránu kapitána Kuliče. Ten tak zase prodloužil čekání na svoji první letošní branku.

Mladé Boleslavi pomohl při jejím dnešním soužení až osvědčený žolík z lavičky náhradníků. Netrpělivý trenér Uhrin poslal deset minut po poločase na hřiště útočníka Holuba a ten už po minutě slavil gól. Hodně mu k tomu ale pomohl nešťastný zásah protihráče Simpsona, který hlavou neodvrátil rohový kop. Volný Holub měl na malém vápně po kiksu kanadského útočníka už lehkou pozici a s přehledem skóroval. Zopakoval tak podobnou situaci jako z prvního ligového kola, kdy na zásah proti Olomouci potřeboval tři minuty.

Kladno se neprobralo k větší útočné aktivitě ani po pauze. Naopak domácí Pecka měl dvě dobré šance na pojištění náskoku, ale po hodině hry tvrdě vypálil jen do gólmana Bičíka a za čtvrt hodiny po přihrávce Paláta míč zblízka do branky také nenasměroval. Mladou Boleslav to ale mrzet nemuselo. Osm minut před koncem vtrhl do rozhozené kladenské obrany znovu Holub, báječnou uličkou uvolnil Abraháma a jeho střela s pomocí tyče doputovala až do brány. Rozklad Kladna podtrhl záložník Strnad, který v 87. minutě loktem udeřil Paláta a viděl červenou kartu.

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 2:0 (0:0)
Branky: 57. Holub, 82. Abrahám. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Zlámal. ŽK: Kulič - Pončák, Simpson. ČK: 87. Strnad (Kladno). Diváci: 4810.
Boleslav: Miller - Šmerda, Rajnoch, Rolko, Palát - Sedláček (74. Ševinský), Abrahám, Matějovský, Poláček (56. Holub) - Kulič, Pecka (88. Ilongo). Trenér: Uhrin ml.
Kladno: Bičík - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Kratochvíl (73. Kalina), Strnad, Šelicha, Kaciáň (68. Čáp) - Radzinevičius, Simpson (62. Kousal). Trenér: Koubek.