Rubriky:

Hokej

Voráček a Pavelec byli oceněni na slavnostním večeru QMJHL

6. dubna 2007 20:51 - MONTREAL

Čeští hokejisté Jakub Voráček a Ondřej Pavelec se dočkali ocenění za výkony, které podávali po dobu základní části tohoto ročníku zámořské QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League). Na slavnostním večeru v Montrealu získal sedmnáctiletý Voráček, útočník Halifaxu Mooseheads, cenu pro nejlepšího nováčka roku. Devatenáctiletému Pavelcovi z týmu Cape Breton Screaming Eagles připadla už podruhé za sebou trofej Jacquese Planta pro nejlepšího brankáře.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Voráček v 59 utkáních zaznamenal celkem 86 bodů za 23 gólů a 63 asistencí. Koncem března již navíc kladenský rodák obdržel trofej Michela Bergerona jako nejlepší ofenzivní nováček soutěže.

Další kladenský talent Pavelec zaznamenal ve 43 startech 28 vítězství, a to při nejnižším průměru obdržených branek na utkání v celé soutěži (2,52) a při úspěšnosti zákroků 90,8 procenta.

Oba hráči se navíc ocitli v týmech All Star, které QMJHL zveřejnila již na konci března. Po hlasování hlavních trenérů z celé soutěže figuroval brankář Pavelec v prvním týmu, do výběru elitní pětky nejlepších nováčků se dostal vedle Voráčka také devatenáctiletý Michael Frolík z klubu Rimouski Océanic.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej