Rubriky:

Hokej

Liberečtí hokejisté vyzvou mistry světa a vítěze z Nagana

25. srpna 2005 17:44 - LIBEREC

Světoví šampioni a olympijští vítězové v ledním hokeji v sobotu ovládnou libereckou Tipsport Arenu. Od 17 hodin se zde uskuteční exhibiční utkání, ve kterém se místní extraligový tým utká s výběrem tvořeným šampiony z Vídně, olympijskými vítězi z Nagana a dalšími předními českými hokejisty.

 

Sport.cz

Liberec akci pořádá jako poděkování fanouškům, kteří klub podporovali na cestě mezi extraligovou elitu a v uplynulé sezóně i k historickému postupu do semifinále nejvyšší soutěže. Před zápasem se s domácím mužstvem rozloučí Jaroslav Modrý, Aleš Kotalík a Václav Nedorost, kteří Bílým Tygrům pomáhali během výluky v NHL.

Na ledě se představí i brankář Milan Hnilička, obránce Jiří Fischer a útočník Radim Vrbata, kteří také hájili barvy Liberce a v květnu startovali i na světovém šampionátu ve Vídni. Měli by proto obléci dres obou celků.

Za hvězdný výběr nastoupí například Jiří Šlégr, Robert Reichel, Martin Ručinský, David Výborný, František Kaberle, Martin Straka, Jaroslav Špaček, Aleš Hemský a Petr Průcha. Severočeši se snaží zlákat i největší českou hvězdu Jaromíra Jágra, jeho účast ale jistá není.

Výtěžek ze vstupného, k němuž bude přidána částka ve výši 134 113 korun získaná v dražbě hráčských dresů z loňské sezóny, rozdělí Nadace Syner sedmi dětským domovům v Libereckém kraji.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej