Rubriky:

Euro Hockey Tour

České hokejové hry hlásí od sezóny 2016/17 návrat

19. ledna 2016 15:54 - Praha

V příští sezóně se opět uskuteční České hokejové hry, turnaj, který bude součástí seriálu Euro Hockey Tour (EHT). Zástupci Finska, Ruska, Švédska a Česka se totiž dohodli, že se od ročníku 2016/17 vrátí k modelu se čtyřmi turnaji.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

"Podepsali jsme smlouvu s tím, že se uskuteční čtyři turnaje jako v minulosti. České hokejové hry uspořádáme v dubnu 2017," uvedl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban pro hokej.cz.

České hry se konaly naposledy v září 2013 v Pardubicích, v minulé a aktuální sezoně se klasické turnaje hrály jen ve Finsku a v Rusku. Další dvě akce nahradily tři dvojzápasy. Smyslem mělo být zredukování počtu zápasů, v nichž proti sobě nastupují mužstva bez výhody domácího prostředí.

Přestože se zástupci účastníků seriálu zatím dohodli na modelu pro další sezónu, je pravděpodobné, že turnaje se budou hrát i poté. V sezóně 2017/18 by se tak v Česku s ohledem na olympijské hry v Pchjongčchangu mohlo hrát na přelomu srpna a září. "Je to předmětem jednání, musíme se shodnout, jak do budoucna naložit s reprezentačními přestávkami," dodal Urban.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..