Vlasák zařídil druhou výhru Linköpingu

Český hokejový útočník Tomáš Vlasák rozhodl ve čtvrtek v prodloužení druhé čtvrtfinálové utkání play-off švédské ligy, ve kterém se Linköping ujal po výhře 3:2 nad Luleou vedení 2:0 na zápasy. Vlasák, který skóroval i při předchozím snadném vítězství 6:1, ukončil duel s týmem českého kouče Slavomíra Lenera ve čtvrté minutě nastavení.

Také druhý prodlužovaný zápas dnešního programu pomohl po necelých čtyřech minutách ukončit český hokejista. Útočník HV 71 Jan Hrdina v něm přihrál na rozhodující gól Niklasu Hjalmarssonovi, k vyrovnání série s Brynäs na 1:1 přispěl gólem i Jaroslav Balaštík.

Švédsko - čtvrtfinále, 2. zápasy
Färjestad - Mora 5:3 (za hosty Huml 0+1) - stav série 2:0, HV 71 - Brynäs 4:3 v prodl. (za domácí Balaštík 1+0, Hrdina 0+1) - stav série 1:1, MODO Hockey - Timra 3:2 - stav série 1:1, Linköping - Lulea 3:2 v prodl. (Vlasák 1+0 - Chabada 0+1) - stav série 2:0.

Novák mírnil prohru Kazaně

Obránce Jan Novák se jako jediný z hokejistů Kazaně střelecky prosadil v posledním kole základní části ruské ligy a nezabránil porážce mistra na ledě předposledního Chabarovsku. Lídr tabulky ve čtvrtek podlehl soupeři, který zůstal za branami šestnáctičlenného play-off, 1:3.

Novák už jen upravil výsledek dvě minuty před koncem gólem při přesilové hře.

Osmifinálové série hrané na tři vítězné zápasy začnou v neděli 11. března na ledě prvních osmi týmů. Dvojice tvoří Kazaň - Novokuzněck, Omsk - Viťaz Čechov, Ufa - Petrohrad, Magnitogorsk - MVD Podolsk, Novosibirsk - Nižněkamsk, CSKA Moskva - Togliatti, Jaroslavl - Dynamo Moskva, Chimik MO - Čerepovec.

Rusko - 59. kolo
Chabarovsk - Kazaň 3:1 (za hosty Novák 1+0), Čeljabinsk - Magnitogorsk 1:0, Čerepovec - MVD Podolsk 4:3, Dynamo Moskva - Novosibirsk 5:3, Jaroslavl - Nižněkamsk 4:4 po prodl., Novokuzněck - Omsk 5:4 v prodl., Petrohrad - Ufa 0:2, Togliatti - CSKA Moskva 2:1 v prodl., Viťaz Čechov - Chimik MO 5:1.

Vozdecký nezabránil postupu Zvolena

Svěřenci Ladislava Svozila ze Zvolena se stali třetími semifinalisty slovenské hokejové extraligy, a připojili se tak ke Košicím a Trenčínu. Sérii s Nitrou Svozilův tým ukončil v šestém zápase výhrou na soupeřově ledě 3:2. Zkraje druhé třetiny Zvolen vedl už o tři góly, až pak se prosadili domácí a u obou jejich branek byl český útočník Martin Vozdecký. Nejprve nahrál na gól a v poslední minutě sám skóroval.

"Dnes bylo velmi důležité, že jsme se dostali do vedení laciným gólem," řekl Svozil v narážce na úvodní trefu, při níž ve čtvrté minutě Štork při dvojnásobném oslabení překvapil gólmana Konráda vyhozeným pukem ze středního pásma.

Ve zbývající dvojici Slovan - Poprad má k postupu blíže bratislavský klub, který může kvarteto semifinalistů zkompletovat v pátek.

Slovensko - čtvrtfinále, 6. zápas
Nitra - Zvolen 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 30. Kmeč (Vozdecký), 60. Vozdecký - 4. Štork, 19. Gašpar, 23. Kubenko. Rozhodčí: Marušin, Baluška - Krpelec, Valach. Vyloučení: 7:13, navíc J. Kováčik 10 min. - L. Čierny a F. Turek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3585. Konečný stav série: 2:4.