Kärpät rozhodl o výhře dvě sekundy před koncem zápasu

HELSINKY

Jedním gólem pomohl český útočník Michal Broš hokejistům Kärpätu Oulu ve finské lize k vítězství 3:2 nad Tapparou Tampere. Jednatřicetiletý hráč se trefil v 36. minutě, kdy vyrovnal na 2:2. O výhře domácího celku rozhodl dvě sekundy před koncem normální hrací doby Janne Pesonen.

Dramatický zápas se hrál v Jyväskylä, kde domácí tým porazil Lappeenrantu až 4:3 v prodloužení. Domácí byli blízko k vítězství už v normální hrací době, ale 37 vteřin před koncem vyrovnal na 3:3 Jarkko Immonen v přesilové hře. Po necelých čtyřech minutách prodloužení ale Ville Mäntymaa rozhodl o výhře.

Finsko - 6. kolo:
Ilves Tampere - Jokerit Helsinky 1:6, Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 4:3 v prodl., Kärpät Oulu - Tappara Tampere 3:2 (za domácí Broš 1+0), Lukko Rauma - Blues Espoo 0:4, Pelicans Lahti - Hämeenlinna 6:1, TPS Turku - Ässät Pori 4:1.
14. KalPa Kuopio5100410:203

Hokejisté MODO vykročili za obhajobou titulu ve švédské lize výhrou 5:4 nad Djurgaardenem. O vítězství rozhodli v poslední třetině, na jejímž začátku prohrávali 2:4. Díky třem brankám se domácím ale podařilo výsledek otočit, o výhře rozhodl dvě minuty před koncem Magnus Wernblom.