Broš pomohl asistencí Kärpätu k výhře nad Jokeritem

HELSINKY

Jednou asistencí pomohl Michal Broš hokejistům Kärpätu Oulu ve finské lize k vítězství 2:1 nad Jokeritem Helsinky. Český útočník připravil v první třetině sobotního utkání vyrovnávací gól pro Hannese Hyvönena. Vítězství, které Kärpätu zaručilo v čele soutěže čtyřbodový náskok, zařídil necelou půlminutu před koncem druhého dějství Janne Pesonen.

Druhé místo v tabulce finské ligy stále drží Pelikáni z Lahti, tentokrát přehráli Jyväskylä 2:1. Vítěznou branku vstřelil ve druhé třetině Ville Uusitalo. Beznadějně poslední Kuopio zase porazilo Lappeenrantu gólem v prodloužení, který zaznamenal Henri Huohvanainen v 63. minutě zápasu.

Finsko - 35. kolo:
Ässät Pori - Hämeenlinna 4:0, Ilves Tampere - Lukko Rauma 4:2, KalPa Kuopio - SaiPa Lappeenranta 4:3 v prodl., Kärpät Oulu - Jokerit Helsinky 2:1 (za domácí Broš 0+1), Pelicans Lahti - Jyväskylä 2:1.