Kärpät prohrál ve finské lize s Ilvesem Tampere

HELSINKY

Hokejisté Kärpätu Oulu v sobotu ve finské lize prohráli na ledě Ilvesu Tampere 3:4 po samostatných nájezdech. Prohře nezabránila ani jejich střelecká převaha, domácího gólmana Pasiho Häkkinena zasypali 42 střelami, zatímco Ilvesu stačil k výhře poloviční počet pokusů.

Kärpät v duelu 44. kola prohrával ve třetí třetině o dva góly, přesto si dokázal vynutit prodloužení. Na vyrovnání se podílel i český útočník Ondřej Kratěna, po jehož přihrávce snížil tři minuty před koncem Tommi Paakkolanvaara. Vyrovnat se hostům podařilo 28 vteřin před koncem normální hrací doby. V prodloužení gól nepadl, o výhře Ilvesu rozhodl v nájezdech Sami Torkki.

Výsledky 44. kola finské hokejové ligy:
Blues Espoo - Ässät Pori 5:2, Hämeenlinna - SaiPa Lappeenranta 3:1, Ilves Tampere - Kärpät Oulu 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Kratěna 0+1), Jokerit Helsinky - Tappara Tampere 4:0, Jyväskylä - IFK Helsinky 2:3 po sam. nájezdech, KalPa Kuopio - Lukko Rauma 4:0, TPS Turku - Pelicans Lahti 3:4.