Hokejisty Oulu opět zachraňovali čeští hráči

HELSINKY

Nebýt českých hráčů Pavla Rosy a Lukáše Kašpara, hokejisté Kärpätu Oulu už by byli venku ze hry o finský titul. V dnešním šestém čtvrtfinále proti Jyväskylä se oba Češi výraznou měrou postarali o vítězství 3:2 v prodloužení, a tím o vyrovnání série na 3:3.

Rosa se stal hrdinou Oulu už v pondělí, kdy gólem ve 119. minutě zachránil pátý duel. Tentokrát byl u všech tří branek domácích. Nejprve nahrál Viinaneovi na úvodní gól, v 51. minutě sám dal na 2:1. Jelikož stihl v 57. minutě vyrovnat Steve Karyia, přišlo na řadu opět prodloužení, které za sedm minut ukončila střela Kašpara po přihrávce Rosy.

Semifinálovou účast si již čtvrtými výhrami zajistili hokejisté Kuopia a Hämeenlinny.

Čtvrtfinále play off finské hokejové ligy - 6. zápasy:
Tappara Tampere - KaIPa Kuopio 1:2 v prodl., konečný stav série 2:4; Hämeenlinna - IFK Helsinky 3:1, konečný stav série 4:2; Kärpät Oulu - Jyväskylä 3:2 v prodl. (za domácí Rosa 1+2, Kašpar 1+0), stav série 3:3.