Broš a Ujčík pomohli třemi góly k vítězství Kärpätu

HELSINKY/MOSKVA

Čeští hokejisté Michal Broš a Viktor Ujčík dovedli Kärpät Oulu v dohrávce 8. kola finské ligy k vítězství 4:1 na ledě Blues Espoo. Broš poslal svůj tým v první třetině do vedení a v úvodu druhé přihrál krajanovi a kolegovi z útoku na druhý gól zápasu. V závěru třetí třetiny pak Broš svou druhou trefou zvýšil na 3:1 a pomohl tak definitivně zlomit odpor domácích.

Michal Broš (vpravo) ještě v dresu Sparty.

Hokejisté Kazaně vedou tabulku ruské extraligy o čtyři body. Obhájci titulu dnes v 11. kole rozdrtili na vlastním ledě Čerepovec 6:1. Na druhé místo se dostal Chimik MO po výhře 4:0 nad Novokuzněckem. Dosud druhý Novosibirsk prohrál 0:2 v Omsku, druhý gól domácího týmu vstřelil český útočník Pavel Rosa.

Hokejista Pavel Brendl pomohl dvěma góly hokejistům Mory k vítězství 3:0 nad Malmö. Český útočník nejprve v úvodní třetině po přihrávce krajana Miroslava Blaťáka otevřel skóre, v závěrečné části pak svou druhou trefou zpečetil výsledek. S osmi góly z šesti ligových duelů si tak Brendl upevnil vedení v tabulce střelců.

V druhém dnešním zápase zvítězili hráči MODO nad Färjestadem 4:3 v prodloužení. Vítězný gól druhého týmu tabulky dal ve čtvrté minutě nastavení Tobias Enström po asistenci slovenského brankáře Karola Križana.

Finská SM Liiga - 8. kolo:
Blues Espoo - Kärpät Oulu 1:4 (za hosty Broš 2+1, Ujčík 1+0).
Ruská superliga - 11. kolo:
Chabarovsk - Magnitogorsk 0:0 po prodl., Chimik MO - Novokuzněck 4:0, Kazaň - Čerepovec 6:1, Křídla sovětů - Čeljabinsk 2:4, Nižněkamsk - Petrohrad 1:1 po prodl., Omsk - Novosibirsk 2:0 (Rosa 1+0).
Švédská Elitserien - 6. kolo:
MODO Hockey - Färjestad 4:3 v prodl., Mora - Malmö 3:0 (za domácí Brendl 2+0, Blaťák 0+1).