Broš pomohl Kärpätu k výhře nad Jyväskylä

Hokejisté Kärpätu Oulu si ve finské lize upevnili druhé místo díky sobotnímu vítězství 3:1 nad Jyväskylä, na kterém se výrazně podílel Michal Broš. Český útočník nejprve přihrál slovenskému spoluhráči Ivanu Majeskému na vyrovnávací gól a ve třetí třetině pak sám pečetil skóre na konečných 3:1.

O vítězství svých týmů se zasloužili i další čeští hokejisté. Tomáš Kůrka z Ilves Tampere proměnil rozhodující nájezd při výhře na ledě Ässätu Pori. Ladislav Kohn přihrál v poslední minutě duelu s KalPou Kuopio na vítězný gól Blues Espoo.

Střelecky se prosadil také Josef Straka, který dal jediný gól Raumy při prohře s Hämeenlinnou 1:3.

Finsko - 11. kolo:
Ässät Pori - Ilves Tampere 2:3 po sam. nájezdech (rozhodující nájezd Kůrka), Blues Espoo - KalPa Kuopio 3:2 (za domácí Kohn 1+1), Jokerit Helsinky - SaiPa Lappeenranta 2:0, Kärpät Oulu - Jyväskylä 3:1 (za domácí Broš 1+1), Lukko Rauma - Hämeenlinna 1:3 (za domácí Straka 1+0), Tappara Tampere - Pelicans Lahti 4:1, TPS Turku - IFK Helsinky 2:0 (Sičák 0+1, Huml 0+1).

Brendl dal desátý gól ve švédské lize

Svěřenci trenéra Slavomíra Lenera z Luley zvítězili v sobotním utkání 8. kola švédské ligy na ledě Mory 3:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Jediný gól domácích dal český útočník Pavel Brendl po přihrávce krajana z obrany Miroslava Blaťáka. Brendl si desátou trefou v sezoně upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

Švédsko - 8. kolo:
Djurgaarden - Timra 3:1, Färjestad - HV 71 4:1, Frölunda - Brynäs 2:2, MODO Hockey - Skelleftea 5:2, Mora - Lulea 1:3 (za domácí Brendl 1+0, Blaťák 0+1).

Magnitogorsk prohrál doma s Togliatti

Hokejisté Magnitogorsku prohráli v sobotním zápasu 13. kola ruské ligy doma s Ladou Togliatti 0:4. Proti obraně hostujícího celku se neprosadil ani český útočník Jan Marek, s devíti brankami a dvanácti kanadskými body nejproduktivnější hráč týmu.

Druhé místo za vedoucí Kazaní si udržel Novosibirsk, který doma remizoval s Jaroslavlí 2:2, když všechny čtyři branky padly v přesilovkách. Už jen bod na něj však ztrácí třetí Chimik Moskevská oblast, jenž vyhrál 2:1 v Petrohradu.

Rusko - 13. kolo:
CSKA Moskva - Chabarovsk 2:5, Čeljabinsk - Ufa 2:1, Čerepovec - Omsk 5:3, Magnitogorsk - Togliatti 0:4, Novosibirsk - Jaroslavl 2:2 po prodl., Petrohrad - Chimik MO 1:2, Viťaz Čechov - Křídla sovětů 2:5.

Varaďa dal jeden ze tří gólů Davosu

Hokejisté Davosu zvítězili v sobotním utkání osmého kola švýcarské ligy na ledě Rapperswilu 3:1 a ve vyrovnaném čele tabulky je od prvního Bernu dělí jediný bod. Druhý gól Davosu, který prohrál úvodní třetinu, vstřelil český útočník Václav Varaďa, na třetí pak přihrál jeho krajan Josef Marha.

Švýcarsko - 8. kolo:
Ambri/Piotta - Basilej 6:3, Bern - Kloten 9:4, Curych - Langnau 0:2, Lugano - Fribourg 5:4, Rapperswil - Davos 1:3 (za hosty Varaďa 1+0, Marha 0+1), Zug - Ženeva 6:5 v prodl. (za domácí Piroš 0+1).