Liberec přehrál i Znojmo a je stále bez porážky

ZNOJMO

Bez gólmana Vokouna, který si vybírá týdenní volno, utrpěli znojemští hokejisté v utkání bohatém na branky první porážku v novém ročníku extraligy. Naopak Liberečtí se mohou i po třetím odehraném kole pochlubit stoprocentním bodovým ziskem.

Doslova střelecký koncert byl k vidění v úvodní třetině. Obě mužstva bruslila převážně dopředu, v defenzívní činnosti se ale dopouštěla spousty chyb. Hosté sice zaznamenali vedoucí gól, ale pak museli dvakrát dotahovat jednobrankové manko. Po vydařeném Kotalíkově sólu však odcházeli nakonec do kabin na první pauzu spokojeněji.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky sice přečkalo Znojmo dvouminutové oslabení, ale hned na to nepokrylo Nedorosta a znovu inkasovalo. Přikryla vystřídal v brance Slávik a Jihomoravané znovu zabrali. Vypracovali si několik střeleckých příležitostí, z jedné z nich K. Rachůnek při přesilovce snížil.

Hostům se v úvodu poslední části nepovedlo skórovat při dvouminutové přesilovce pět na tři, ale tři vteřiny po návratu provinilců na led si pojistili vedení. Tříbodovou definitivu jim zařídil v oslabení střelecky disponovaný Kotalík.

Znojmo - Liberec 4:7
Třetiny: 3:4, 1:1, 0:2. Branky a nahrávky: 3. P. Pucher (Uram), 6. P. Pucher (K. Rachůnek), 14. Pardavý (Benák, Toman), 32. K. Rachůnek (Bičánek, P. Pucher) - 3. Podkonický (P. Rozsíval), 9. V. Nedorost (R. Vrbata), 12. Kotalík, 18. Kotalík (Jiří Hanzlík), 23. V. Nedorost (R. Vrbata), 44. Čermák, 54. Kotalík (R. Vrbata). Rozhodčí: Homola - Dědek, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Čermák (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 4600.
Znojmo: Přikryl (23. Slávik) - Bičánek, K. Rachůnek, Toman, Kvetan, Benák, Křetinský - Uram, Vorel, P. Pucher - Erat, Ludvík, Plášek - I. Rachůnek (17. Ondřej), Haman, Pardavý. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.
Liberec: Hnilička - Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.