Málek ukončil vítěznou sérii Litvínova

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v 31. extraligovém kole Litvínov 5:3 a po deseti zápasech se znovu dočkali tříbodového zisku. Domácím, které po odchodu kouče Pavla Pazourka vedl pouze Radim Rulík, k tomu pomohla i nová akvizice, brankář Roman Málek.

Západočeši do zápasu vstoupili náporem, který ještě umocnilo vyloučení litvínovského Čalouna již v patnácté vteřině. Brankář Jarina se ale překonával a poradil si s pokusy Dvořáka, Hlavačky a ve hře v pěti i Kutláka a Skuhravého. Jeho protějšek Málek se poprvé zapotil až v osmé minutě, kdy jej prověřil Šlégr. Domácí měli i nadále více ze hry, přesto během šestnácti vteřin v 17. minutě prohrávali 0:2. Nejprve se přesně trefil po vybraném buly Čaloun a poté Málka prostřelil Hübl.

Kouč Rulík, který vedl tým poprvé sám, si okamžitě vzal oddechový čas, ale vrátit do zápasu se jeho svěřenci dokázali až ve druhé části. Šest vteřin po návratu vyloučeného Ručinského se v bezprostřední blízkosti Jariny nejlépe zorientoval Kraft, snížil, a odstartoval tak další nápor celku z lázeňského města. Aktivní Kutlák ani Kraft vyrovnat nedokázali, stejně jako se z ojedinělé šanci neprosadil z brejku Ručinský.

Západočechům tak k obratu v zápasu pomohl sporný výrok rozhodčího Mináře, který přísně vyloučil Šlégra a nabídl domácím přesilovku čtyři na tři. Ptáčkova Krátoškou tečovaná střela totiž znamenala vyrovnání a v následné klasické početní výhodě pět na čtyři dotlačil karlovarský kapitán puk za brankovou čáru sám. Třetí gól však musel posvětit až videorozhodčí.

Hosté však mají ve svém týmu střelecky disponovaného Čalouna, kterému se po návratu z Ruska daří. Na jeho ránu opět bezprostředně po buly neměl Málek šanci zareagovat. Olympijský vítěz z Nagana tak vstřelil ve čtvrtém zápase již svůj sedmý gól. Karlovy Vary ale nerezignovaly a Petr Kumstát je opět posunul do vedení. Vzápětí Málek prokázal, jaká bude pro domácí posila. Samostatný nájezd Ručinského totiž zastavil pravým betonem. Pojistku na tři body poté domácím zajistil svým druhým gólem Krátoška z brejku.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Dnes jsme odvedli maximálně bojovný výkon a hráči se vydali ze všech sil, za což jim musím všem včetně Romana Málka poděkovat. Od první minuty jsme šli za tím, abychom vyhráli a podařilo se nám otočit zápas i ze stavu 0:2.

Robert Reichel (Litvínov): "Karlovy Vary dnes byly bojovnější a zasloužily si vyhrát. Přehrávaly nás celých šedesát minut."

Karlovy Vary - Litvínov 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Kraft (Lipianský, Bauer), 36. Krátoška (Hlavačka, F. Ptáček), 37. F. Ptáček (Dvořák), 50. Petr Kumstát (Skuhravý), 58. Krátoška (Kutlák, Alinč) - 17. Čaloun (Šlégr, Ručinský), 17. V. Hübl (Ťupa), 46. Čaloun (Branda). Rozhodčí: Minář - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 2920.
Karlovy Vary: Málek - F. Ptáček, Kutlák, Hlavačka, Bauer, J. Polák, Suur, Krajíček - Dvořák, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, Lipianský - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Bednařík, Pech. Trenér: Rulík.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Ťupa, Skuhrovec, Hranáč, Poživil, Klobouček - Čaloun, Branda, Ručinský - Balázs, V. Hübl, Zálešák - L. Havel, Kubinčák, Trávníček - Kůrka, Heinisch, Sklenička. Trenér: Beránek.