Rubriky:

Tipsport extraliga

Karlovy Vary chtějí přilákat diváky a hrát předkolo play off

10. září 2014 17:01 - Karlovy Vary

S omlazeným týmem, omezenými finančními prostředky, ale třeba i se zkušeným Radkem Dudou v nové roli kapitána vstupují hokejisté Karlových Varů do nové extraligové sezóny. Cílem Energie je postoupit do předkola play off a přilákat více fanoušků do KV areny, než tomu bylo v minulých sezónách.

 

Pavel Němeček, ČTK

"Jsem nesmírně šťastný, že v Karlových Varech zůstal hokej na nejvyšší úrovni i pro sezónu 2014/15," uvedl generální manažer klubu Miroslav Vaněk na středeční tiskové konferenci. "Vzhledem k situaci, v jaké je karlovarský hokej v posledních třech letech, bylo splnění skromného cíle - udržení extraligy sportovní cestou - v minulé sezóně jednoznačně úspěchem," podotkl.

I přesto bylo v létě reálné, že Karlovy Vary extraligovou licenci prodají. Nakonec však nejvyšší soutěž na západě Čech díky majiteli klubu a generálnímu sponzorovi Sokolovské uhelné zůstala. Nejistá situace se ale podepsala na sestavování kádru. Letní přípravu zahájilo trenérské duo Karel Mlejnek, Jaromír Kverka nejdříve prakticky jen s juniory a teprve poté, když bylo jasné financování klubu, nastupovaly do přípravy další posily.

Vrátil se i kapitán mistrů

Postupně přišli Radek Duda, David Hruška, Vladimír Sičák, Roman Pšurný, dvě lotyšské akvizice Juris Štals, Jekabs Redlihs a Slováci Radek Deyl a Radomír Heizer. Do kádru se vrátil i bývalý kapitán extraligových mistrů z roku 2009 Václav Skuhravý, který nahradil dlouhodobě zraněného Tomáše Rohana.

"V současné době je největší slabinou mužstva využívání přesilových her a branková produktivita. Přesto doufám, že se zahájením sezóny se tyto slabiny zlepší. Mužstvo bude spoléhat především na bojovný a kolektivní výkon, podpořený kvalitní a zodpovědnou obranou," uvedl kouč Mlejnek, který věří, že jeho tým v soutěži obstojí. "Jsem přesvědčen, že budeme důstojným a pro ostatní kluby nepříjemným soupeřem," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..