Astana - Kazaň 4:3Hrachovina při debutu v KHL pomohl k výhře Astany nad Kazaní

Moskva/Praha

Český brankář Dominik Hrachovina pomohl při svém debutu v Kontinentální hokejové lize k vítězství Astany 4:3 po samostatných nájezdech nad mistrovskou Kazaní. Účastník letošního mistrovství světa naskočil do zápasu v druhé třetině za stavu 1:3 a inkasoval jen v rozstřelu.

Úvod působení čtyřiadvacetiletého Hrachoviny v Astaně, kam přestoupil před sezonou z Tappary Tampere, ovlivnilo zranění. Dnešní duel proti úřadujícím šampionům Gagarinova poháru ještě začal na střídačce, ale v 37. minutě po třetím gólu v síti Barysu nahradil v domácí brance Sergeje Kudrjavcova.

Druhou branku Kazaně vstřelil český útočník Jiří Sekáč, jenž se asistencí podílel i na třetím gólu dalšího bývalého hráče pražského Lva Justina Azeveda.

Po příchodu Hrachoviny se podařilo Astaně srovnat a dovést zápas až do nájezdů. V rozstřelu český brankář z prvních dvou pokusů dvakrát inkasoval a na zbytek penalt se do branky vrátil Kudrjavcev, jenž vychytal výhru. Jedním z neúspěšných exekutorů byl Sekáč.