Soči - Jokerit 4:3 PPSkleničkův premiérový gól v KHL pomohl Jokeritu k bodu

Moskva

David Sklenička se poprvé v Kontinentální hokejové lize zapsal mezi střelce. Český obránce skóroval ve čtvrtém utkání za Jokerit Helsinky a finskému klubu pomohl k zisku bodu za prohru v Soči 3:4 v prodloužení. Jokerit dokázal bodovat už podeváté za sebou.

Sklenička dostal v 38. minutě v útočné třetině křížnou přihrávku od Anttiho Pihlströma, najel si až před domácího brankáře a blafákem ho překonal. Jokerit se po gólu českého zadáka dostal do vedení 3:2, to ale neudržel a v první minutě nastaveného času rozhodl zápas domácí Vjačeslav Leščenko.

Třiadvacetiletý Sklenička, který startoval na posledních dvou světových šampionátech, se na počátku prosince domluvil s Montrealem na ukončení smlouvy. Splnění snu o NHL se nedočkal, první zahraniční angažmá po odchodu z Plzně strávil na farmě v AHL.

Alexander Salák vydržel v brance Dinama Riga jen 27 minut. Když v Nižním Novgorodu dostal pátý gól, vystřídal ho Andrej Makarov. Poté už další branka nepadla a zápas skončil výsledkem 5:2.