Marek zařídil výhru Magnitogorsku nad Nižněkamskem

Hokejisté Magnitogorsku porazili v Kontinentální lize Nižněkamsk 4:3 v prodloužení a na všech gólech domácího týmu se podíleli čeští hráči. Jednu branku vstřelil Tomáš Rolinek, gólem a dvěma asistencemi se blýskl Jan Marek. Na rozhodující branku v prodloužení přihrával Jevgeniji Birjukovovi.

Zápas Magnitogorsku s Nižněkamskem byl jako na houpačce. Hosté nejprve vedli po gólu Lapenkova z jedenácté minuty, ale na konci druhé třetiny vyrovnal Marek a po třech minutách třetí části dostal Metallurg do vedení Rolinek. Už za další čtyři minuty ale bylo všechno jinak a Nižněkamsk dvěma góly skóre otočil.

Malenkich už za necelou minutu vyrovnal na 3:3 a zápas dospěl do prodloužení. V něm domácí definitivně udeřili po třech minutách a 36 vteřinách, když Marek vybídl ke skórování Birjukova.

Spartak Moskva prohrával s Čechovem od jedenácté minuty, kdy Martina Pruska překonal Bojčenko. Ale poté pětkrát v řadě inkasoval jeho protějšek v brance hostí a svěřenci českého trenéra Miloše Říhy zápas otočili. Pruska až v závěru ještě překonal Kolesnikov.

Kontinentální hokejová liga:
Novokuzněck - Ufa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 27. Koledajev, 29. Poliščuk - 29. Perežogin.
Magnitogorsk - Nižněkamsk 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 39. Marek, 43. Rolinek, 48. Malenkich (Marek), 64. Birjukov (Marek) - 11. a 47. Lapenkov, 45. Obuchov.
Spartak Moskva - Viťjaz Čechov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 27. Akifjev, 29. Akimov, 31. Radivojevič, 50. A. Junkov, 51. Ljudučin - 11. Bojčenko, 58. Kolesnikov.