Rubriky:

Kontinentální liga

Hokejista Hudler končí v Detroitu, jde do Dynama Moskva

8. července 2009 13:58 - PRAHA

Český hokejový útočník Jiří Hudler nebude pokračovat v angažmá v Detroitu. Z NHL se rozhodl odejít do Kontinentální ligy, kde posílí Dynamo Moskva. Pětadvacetiletý hráč ve středu s ruským týmem podepsal smlouvu na příští dvě sezony.

 

Lukáš Táborský, Právo

"Vím, že hodně lidí nad tím bude kroutit hlavou. Je to ale proto, že neznají všechny okolnosti. Kdo zná moji situaci, pochopí to. Osobně jsem si ale taky otázku 'proč?' pokládal dlouho, " řekl Hudler na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Hlavním důvodem podle všeho bylo, že mu Detroit nenabídl dlouhodobější smlouvu, neboť mu to podmínky NHL a hlavně platové stropy nedovolují.

 

Hokejový útočník Jiří Hudler na tiskové konferenci v PrazeHokejový útočník Jiří Hudler (uprostřed) na tiskové konferenci v Praze. Vpravo je prezident Dynama Moskva Michail Golovkov.foto: Právo/Lukáš Táborský

"V Detroitu není místo. A já jsem nikam jinam v Americe jít nechtěl. Proto jsem se taky ani neptal na případnou výměnu. Do toho přišlo Dynamo s atraktivní nabídkou. Začal jsem o tom přemýšlet a nakonec se rozhodl jít do Ruska. Bylo to těžké rozhodnutí, ale na druhou stranu to není otázka života. Jde jen o hokej," prohlásil Hudler, jenž napodobil Jaromíra Jágra, který loni po hvězdné kariéře v NHL odešel do Omsku.

Finanční výši smlouvy nechtěl blíže specifikovat stejně jako zástupci Dynama. Pouze připustil, že se jedná o nejlukrativnější kontrakt v jeho kariéře. "Překvapilo mě to. Takovou nabídku nedostáváš každý rok. Ukázali mi, že chtějí, abych tam hrál jednu z hlavních rolí," řekl Hudler, o jehož služby se moskevský klub ucházel už před dvěma lety. Tehdy také jednal s Detroitem o nové smlouvě a nakonec se dohodl. A další rok vyhrál Stanleyův pohár.

Subtilní útočník věří, že mu angažmá v KHL pomůže i po herní stránce. "Je to výborná liga. Když budu jedním z klíčových hráčů, tak nic neztratím a ještě by mi to mohlo herně pomoci," podotkl Hudler. V budoucnosti se chce do NHL vrátit. "Nebojím se, že bych si zavřel dveře. Hráč, který má na NHL, si je nezavře. Nebojím se ani toho, že jdu do Ruska mladý. Mám před sebou ještě třináct let. Chci si udělat kariéru pestřejší," usmál se.

Zástupci Detroitu ještě v pondělí tvrdili, že věří, že se s Hudlerem v nejbližších dnech dohodnout na podmínkách nové smlouvy. To už ale někteří věděli, že jedná s Dynamem. Hudler o tom informoval několik hráčů i trenéra Mika Babcocka.

V Rusku již působil 

Odchovanec vsetínského hokeje se v závěru minulého týdne rozhodl obrátit na arbitrážní soud, který měl určit výši jeho platu. K arbitráži bez ohledu na podpis smlouvy s moskevským klubem dojde. "O vše se stará můj agent Petr Svoboda," řekl Hudler. Výsledek slyšení na konci měsíce by měl stanovit platové podmínky, za kterých se český útočník případně za dva roky do zámoří vrátí.

Český hokejista hrál za Red Wings od roku 2003 a na svém kontě má v NHL včetně play off 306 zápasů s bilancí 155 kanadských bodů. Loni získal Stanleyův pohár, letos zažil finálovou porážku s Pittsburghem. Po sezoně mu vypršel kontrakt, který mu garantoval roční příjem 1,15 milionu dolarů.

V Rusku již rodák z Olomouce působil. V závěru sezony 2002/03 oblékal dres Kazaně, za kterou odehrál 12 zápasů a nasbíral šest kanadských bodů za gól a pět asistencí. V Dynamu se potká s obráncem Karlem Rachůnkem a v útoku nahradí Petra Čajánka, jenž zamířil po sezoně do Petrohradu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..